Jak uporać się z problemem opadniętych brwi?

Brwi są oprawą oczu oraz nadają odpowiedni wyraz twarzy. Gdy opadają – wyglądamy na smutnych i zatroskanych. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła rozwiązania tego problemu, zarówno chirurgiczne jak i bezinwazyjne. Z problemem opadniętych brwi możemy uporać się na dwa sposoby: za pomocą zabiegu chirurgicznego lub nici liftingujących. Przyjrzyjmy się bliżej obydwu metodom.

Brwi nadają naszej twarzy wyrazistości. Odpowiednio wymodelowane i podniesione sprawiają, że oczy wyglądają na większe i są lepiej podkreślone. Tym samym dzięki temu wyglądamy młodziej. Obydwa wymienione zabiegi: operacyjny oraz za pomocą nici liftingujących, oferuje Klinika Chęciński w Warszawie. Specjalista z kliniki przybliży procedury praz efekty zabiegów.

Chirurgiczne podniesienie opadniętych brwi

Najlepsze, a przede wszystkim najdłużej utrzymujące się efekty daje chirurgiczny zabieg podniesienia brwi – mówi specjalista – Polega na wykonaniu nacięć w okolicy czołowo-skroniowej i naciągnięciu skóry. Szwy zakłada się również na wysokości brwi oraz przyszywa je powyżej brzegu oczodołu. Dzięki temu skóra nad brwiami jest napięta i uniesiona.

Choć zabieg ma na celu głównie podniesienie brwi, w efekcie uzyskujemy również zminimalizowanie zmarszczek oraz zmniejszenie fałd górnych powiek. Istnieje możliwość połączenia zabiegu z plastyką powiek oraz liftingiem czoła.

Sam zabieg chirurgicznego podnoszenia brwi trwa około godziny. Wystarczy tylko jedna doba w klinice i można wrócić do standardowych aktywności. Rekonwalescencja trwa około 1-2 tygodni. Efekty liftingu twarzy mogą utrzymywać się bardzo długo, nawet kilka lat.

Nieoperacyjny lifting brwi

Inną metodą podniesienia opadniętych brwi jest użycie nici liftingujących. W tym przypadku ingerencja w tkanki jest minimalna, a zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nie pozostawiają widocznych śladów, a tuż po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Pełen efekt zabiegu widoczny jest już po dwóch tygodniach.

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę poprzez niewielkie nacięcia polipropylenowych nici –  mówi chirurg – Jest to materiał biokompatybilny. Nici mocuje się do powięzi, aby podciągnąć tkanki w górę. Z czasem wokół nici zachodzi włóknienie tkanek, co powoduje utrwalenie efektu podniesienia.

Lifting nieoperacyjny jest doskonałą alternatywą dla zabiegu chirurgicznego, jednak jego efekty utrzymują się krócej. Zabieg trzeba powtarzać mniej więcej co 2 lata. Rezultaty są jednak widoczne bardzo szybko i nie wymagają rekonwalescencji. Nici liftingujące dają bardzo naturalny efekt, odmładzają spojrzenie i likwidują problem opadających brwi.