Przelew na telefon – co musisz wiedzieć?

Życie pisze różne scenariusze, co dotyczy również przelewania i przekazywania sobie nawzajem pieniędzy. W ostatnich latach rynek płatności mobilnych w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Płatności dokonywane telefonem są dziś standardem. Większość z nas praktycznie zapomniała o tradycyjnych przelewach internetowych, w których konieczne jest wypełnianie formularza. Obecnie również sama znajomość rachunku odbiorcy bywa zbędna. Wszystko za sprawą przelewów na telefon, które mają do dyspozycji użytkownicy BLIKA i wielu działających w Polsce banków. Na czym dokładnie polega ta innowacyjna usługa?

Przelew na telefon – zasada działania

Przelewy na telefon są dostępne w Polsce już od kilku lat. Doskonale wpisują się w trend, zgodnie z którym, klienci banków mogą dokonywać płatności coraz szybciej, wygodniej, w coraz prostszy sposób i jednocześnie coraz bezpieczniej. Dzięki automatycznym rozwiązaniom redukujemy ryzyko pomyłki związanej z ewentualnym podaniem nieprawidłowych danych do przelewu. Składający się z 26 cyfr numer rachunku nie jest łatwy do zapamiętania, a więc warto korzystać z metod płatności, które tego nie wymagają. Co innego z numerem telefonu – nawet jeśli dotychczas nie został zapisany w pamięci, można go błyskawicznie tam umieścić.

Za sprawą BLIKA jedynie numer telefonu odbiorcy wystarczy, aby natychmiast przelać mu wybraną sumę. Cała procedura odbywa się z poziomu aplikacji mobilnej banku. Po wyborze odpowiedniej opcji użytkownik wybiera jeszcze kontakt – numer telefonu osoby, do której chcę przesłać środki. Jeśli również jest ona użytkownikiem BLIKA, pieniądze natychmiast trafią na przypisany do numeru telefonu rachunek.

Najważniejsze zalety przelewów na telefon

Główną zaletą przelewów na telefon jest wygoda połączona z szybkością działania. Ponadto świetnie sprawdzają się one w kryzysowych sytuacjach – gdy szybki przelew środków jest konieczny, ale użytkownik nie zna numeru rachunku odbiorcy. W ten sposób łatwo rozliczasz wspólne wydatki – na przykład posiłki czy bilety.

Przelewy na telefon to tylko jedna z innowacyjnych metod płatności. Jeszcze więcej ciekawych opcji oferowanych przez operatorów, takich jak P24, mają do dyspozycji użytkownicy płatności mobilnych będący klientami sklepów internetowych. Informacje na ich temat można znaleźć na stronie: https://www.przelewy24.pl/.