Jak przechowywać e-liquid?

Papierosy elektroniczne są w dzisiejszych czasach niezwykle popularną alternatywą dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Aby jednak z nich korzystać, niezbędne jest posiadanie liquidów, czyli specjalnych olejków z nikotyną lub bez. E – liquidy są dostępne na rynku w wielu wariantach smakowych i aromatycznych, jednak warto wiedzieć, w jaki sposób ich używać. Dotyczy to przede wszystkim ich przechowywania. Podpowiadamy więc, w jakich warunkach powinny znajdować się e – liquidy i co może im zaszkodzić.

W jakim miejscu przechowywać e – liquid?

W większości olejków dostępnych na rynku możemy znaleźć nikotynę w zróżnicowanej dawce. To właśnie ona, ale też aromaty olejku potrzebują optymalnych warunków. Jednym z najważniejszych jest oczywiście temperatura. Dla e– liquidu optymalna wartość ciepła wynosi około 20 stopni Celsjusza, co stanowi temperaturę pokojową. Jak tłumaczą specjaliści z firmy iVape: ,,Jeżeli temperatura otoczenia olejku byłaby wyższa, mogłoby dojść do szybkiego rozkładu substancji w nich zawartych, a to czyniłoby dalsze użytkowanie niemożliwym. Z tego powodu e – liquidy powinny być przechowywane z dala od okien i grzejników’’. Warto zwrócić szczególną uwagę również na to, aby olejki nie znalazły się w intensywnie nasłonecznionym miejscu. Najlepsza będzie dla nich szuflada, kieszeń plecaka, ale też lodówka. Szkodliwe działanie dla e – liquidów wykazuje także tlen. Właśnie z tego powodu tak ważne jest, aby zawsze po skończeniu używania produktu dokładnie go zamknąć. Przestrzeganie tych zasad pozwoli nam na zachowanie żywotności olejku przez cały czas, jaki jest zagwarantowany na opakowaniu przez producenta.

O czym pamiętać podczas użytkowania e – liquidu?

Mimo tego, że może wydawać się to oczywiste, e – liquidu w żadnym wypadku nie wolno spożywać. Substancje w nim zawarte mogłyby spowodować niebezpieczne dla zdrowia zatrucie. Dotyczy to w szczególności dzieci, dlatego przechowujmy olejki w miejscach, które nie są dla nich dostępne. Podczas przechowywania e– liquidu w miejscu takim, jak chociażby lodówka, zwróćmy uwagę na ich odpowiednie i czytelne oznaczenie. Dzięki temu możemy być pewni, że olejek nie zostanie pomylony z żadnym produktem spożywczym, a następnie wypity lub dodany do potrawy. Przed każdym dolaniem olejku do e – papierosa sprawdźmy jego datę ważności. To bardzo ważna zasada, ponieważ takie produkty po upływie określonego czasu nie tylko tracą właściwości, ale mogą być niebezpieczne dla zdrowia.