Hotele z parkingiem dozorowanym. Udogodnienie dla podróżujących samochodem

Chociaż korzystanie z transportu publicznego jest niewątpliwie najbardziej ekologiczną metodą podróżowania, wciąż wiele osób woli przemieszczać się własnym autem na co dzień, a zwłaszcza od święta. Niemal nieuniknione opóźnienia pociągów w długich podróżach okazują się poważnym utrudnieniem, a brak jednolitego systemu organizacji komunikacji miejskiej w dużych metropoliach poważnie utrudnia planowanie zwiedzania.

Dlaczego podróżujemy samochodami?

„Z obserwacji pracowników branży turystycznej wynika, że coraz więcej osób decyduje się na wyprawy własnym lub wypożyczonym samochodem. Rodziny z dziećmi, pary i niewielkie grupki przyjaciół cenią sobie w podróży niezależność i możliwość dowolnego modyfikowania programu zwiedzania” – zauważa nasz rozmówca z Hotelu Sleep we Wrocławiu.

Co ciekawe, samochód bardzo częściej wybierają nawet te osoby, które wcześniejsze etapy podróży pokonały np. samolotem. Wypożyczalnie samochodów umożliwiają odbiór i oddanie samochodu tuż przy lotnisku, z czego bardzo chętnie korzystają przede wszystkim turyści zza granicy. Dla nich zorientowanie się w lokalnych rozkładach jazdy autobusów mogłoby być niekiedy niemożliwe.

Samochód jest więc najlepszym środkiem transportu i na długie trasy, i na weekendowe wycieczki. Coraz częściej własnymi autami przyjeżdżają również goście konferencji, rozmaitych imprez integracyjnych czy wesel, zwłaszcza jeśli na miejscu zapewniony jest nocleg, a do domu można wracać wypoczętym dopiero następnego dnia.

Hotelowy parking – koniecznie strzeżony

Jednak samochód to nie tylko środek transportu, ale też bardzo cenna rzecz, którą trzeba chronić. Bez względu na to, czy goście hotelowi zostawiają na parkingu auto własne czy wypożyczone, nie chcą martwić się ewentualnością utraty pojazdu lub jego zawartości. Z pewnością niepożądane są też efekty aktów wandalizmu, które niestety mogą zdarzyć się wszędzie.

Dlatego wybierając się w podróż samochodem, dobrze jest rozejrzeć się za hotelem z parkingiem dozorowanym. Świadomość, że nad autem cały czas czuwa odpowiedzialny personel, pozwala gościom na beztroski relaks i spokojny sen. Warto też pamiętać, że dobre hotele we Wrocławiu zapewniają gościom strzeżone miejsca postojowe bezpłatnie.

Rezerwacja hotelu z darmowym parkingiem jest zdecydowanie rozsądniejszą opcją niż pozostawianie samochodu „na ulicy” w mieście. Wszechobecny monitoring nie zagwarantuje przecież bezpieczeństwa samochodu, zwłaszcza na obcych tablicach rejestracyjnych. Nie mówiąc już o tym, że pozostawienie auta tuż przy hotelu jest po prostu bardzo wygodne.