Co warto wiedzieć o zabiegu Morpheus8 PRO?

Co warto wiedzieć o zabiegu Morpheus8 PRO?

Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej, które przeprowadzane są przy użyciu kosmetycznego kombajnu Morpheus8 PRO to nowoczesna metoda, która niczym kapsuła czasu pozwala nam opóźnić procesy starzenia się skóry i zniwelować już istniejące zmarszczki czy przebarwienia. Podpowiadamy co warto wiedzieć o zabiegu, zanim pójdziemy do kosmetyczki.

Wskazania do zabiegu Morpheus8 PRO

Na początek warto zastanowić się, kiedy skorzystać z zabiegu Morpheus. Pod ta nazwą kryje się tak naprawdę wiele możliwości, dotyczących zarówno skóry twarzy jak i całego ciała.

Morpheus8 PRO bywa nazywany sprzętem do zadań specjalnych, ponieważ istniej wiele powodów, aby z niego skorzystać. Należą do nich – pojawianie się zmarszczek, utrata jędrności skóry, zanik owalu twarzy, zmarszczki pod oczami czy opadające powieki. Jeśli chodzi o niedoskonałości na partiach ciała innych niż twarz Morpheus jest polecany do redukcji rozstępów, przebudowy skóry szyi i dekoltu, odmładzania dłoni i stóp a także ujędrnienia wiotkiej skóry na brzuchu, ramionach i udach.

Przebieg radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg realizowany przy użyciu sprzętu o nazwie Morpheus8 PRO to w rzeczywistości radiofrekwencja mikroigłowa. Polega ona na odziaływaniu na skórę poprzez stymulację prądem i maleńkimi igłami.

Radiofrekwencja trwa około 1 godziny. Przez pierwszą połowę tego czasu skóra zostanie miejscowo znieczulona specjalną maścią. Gdy znieczulenie zadziała, nastąpi faza właściwa, czyli oddziaływanie na skórę głowicą urządzenia wyposażoną w mikroigły, które stymulują i rozgrzeją skórę, doprowadzając do rozpoczęcia procesów odnowy włókien kolagenu i elastyny.

Po zabiegu Morpheus8 PRO

Bardzo ważne jest, aby po zabiegu nie zapomnieć stosować się do zaleceń kosmetologa. Po pierwsze skóra w miejscach przeprowadzenia zabiegu powinna być stale nawilżana, co zapewni jej szybką regenerację podrażnionych tkanek.

Drugą ważną wskazówką, o której należy pamiętać jest unikanie ekspozycji skóry na słońce przez okres około 2 tygodni po zabiegu. Nie oznacza to, że w tym czasie nie będzie można wychodzi na zewnątrz, ale warto minimalizować kontakt ze słońcem, zaprzestać chodzenia do solarium i zapewnić skórze odpowiednią ochronę UV.