Jak bezpiecznie zapakować paczkę?

Jak bezpiecznie zapakować paczkę?

Od kilku lat wysyłamy coraz więcej paczek. Wydaje się, że powód takiego stanu rzeczy jest dość prosty. Duża konkurencja na rynku kurierskim spowodowała, że ceny usług są niewygórowane, a ich jakość satysfakcjonująca. Nie wystarczy jednak paczkę wysłać. Trzeba jeszcze porządnie ją zapakować. Jak się do tego zabrać?

Właściwe opakowanie paczki

Właściwe pakowanie przesyłek należy zacząć od ustalenia, jaki materiał do pakowania będzie najlepszy. Nie wszystkie przedmioty muszą być przesyłane w kartonach. Niektóre rzeczy są na tyle odporne na zniszczenie, że w zasadzie wystarczy je tylko owinąć kilkoma warstwami folii. Należą do nich na przykład ubrania.

Do pakowania przesyłek bardziej delikatnych, czy składających się z wielu drobnych przedmiotów, najlepiej jest użyć kartonowego pudła. Najcięższe paczki można też przesłać na palecie, choć należy wiedzieć, że usługę taką oferują tylko niektóre firmy.

Jak zmieścić wszystko w paczce?

Ważnym pytaniem jest to, jak zmieścić wszystko w paczce i jak poukładać w niej rzeczy, bu wszystko było bezpieczne. Najlepiej pomiędzy poszczególne przedmioty wkładać niewielką ilość amortyzującego wypełnienia, dzięki czemu nie poobijają się o siebie.

Nie należy w kartonie zostawiać wolnego miejsca. Pustą przestrzeń najlepiej jest wypełnić zmiętymi gazetami albo pociętą tekturą. Bardzo narażone na zniszczenie przedmioty dobrze jest zabezpieczyć dodatkowo styropianem albo kilkoma warstwami folii bąbelkowej.

Czy dodatkowe zabezpieczenie jest konieczne?

Czasem właściwe pakowanie przesyłek wymaga jeszcze dodatkowego ich zabezpieczenia. Żeby zabezpieczyć paczkę przed wilgocią, z którą może mieć kontrakt na przykład przy przeładunku, warto zawinąć ją dodatkowo folią stretch.

W przypadku wysyłania przedmiotów szczególnie narażonych na uszkodzenie, warto dodatkowo zastosować naklejki informujące o konieczności ostrożnego obchodzenia się z paczką, albo o tym, że należy stawiać ją właściwą stroną do góry. Naklejki takie powinny znaleźć się z każdej strony, żeby kurier na pewno ich nie przeoczył.