Beton i drewno – jak połączyć te materiały konstrukcyjne

Beton i drewno z pozoru nie mają ze sobą wiele wspólnego. Jak się jednak okazuje, ich połączenie tworzy industrialny charakter, który cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów i mieszkań. Podpowiadamy, jak połączyć te dwa materiały konstrukcyjne, by stworzyć zachwycające wnętrze.

Nowoczesny styl – beton połączony z drewnem

Szukając inspiracji do wykończenia domu, czy też mieszkania nie trudno trafić na połączenie betonowych ścian z drewnianymi elementami. Taka mieszanka tworzy industrialny charakter, który cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Chętnie decydują się na projektanci, inwestorzy, ale również prywatni właściciele. Co ich tak przyciąga?

Przede wszystkim ogromna elegancja, a jednocześnie tajemniczość którą oferuje to połączenie. Chłód betonu połączony z ciepłem drewnianych dodatków tworzy przyjazny klimat, który wręcz zachęca do spędzenia czasu w danym pomieszczeniu. W ten sposób można osiągnąć wystrój dawnego loftu, który zachwyca nowoczesnością – przekonuje pracownik Betoniarnia Zielona Góra.

Jak połączyć drewno i beton w mieszkaniu?

Warto pamiętać, że chcąc połączyć połączyć oba materiały należy wybierać ich odpowiednie rodzaje. Dotyczy to przede wszystkim betonu, ponieważ do wnętrz polecana jest specjalna mieszanka w postaci betonu architektonicznego. Jest on bardziej estetyczny, a jednocześnie prostszy do nałożenia, niż klasyczne odmiany. Producenci tego rodzaju produktów oferują także kilka odcieni i kolorów, co pozwala wybrać produkt, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania.

Co ważne, połączenia betonu i drewna można dokonać w kilku pomieszczeniach. Warto jednak zaznaczyć, że taka mieszanka najlepiej sprawdzi się w salonie. Stworzony w ten sposób loftowy charakter mieszkania charakteryzuje się minimalizmem i prostotą, a jednocześnie przyjemnym klimatem, który zapewnia drewno – przekonują architekci.

Oba te materiały sprawdzą się również w kuchni. Tutaj przemawia za nimi nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również ich funkcjonalność. Beton jest wytrzymały, a jednocześnie łatwy w sprzątaniu. Drewno oprócz eleganckiego wyglądu oferuje również sporą wytrzymałość, a także wodoodporność, co ma ogromne znaczenie w przypadku kuchni. Dodając do tego jeszcze cegły, można w prosty sposób stworzyć nowoczesne wnętrze o bardzo praktycznym charakterze.

Skąd brać beton do aranżacji wnętrz?

Nie każdy beton nadaje się do wykończenia wnętrza. Potrzebna jest odpowiednia mieszanka, która będzie posiadała parametry techniczne klasycznego betonu, a jednocześnie zapewni atrakcyjny wygląd powierzchni, którą pokryje. Takim produktem jest między innymi beton architektoniczny. Gdzie go można nabyć?

Produkt ten posiada w swojej ofercie coraz większa liczba producentów. Jednym z nich jest Betoniarnia Zielona Góra – uznana na rynku firma, która od lat dostarcza materiały budowlane wysokiej jakości. Wyróżniają się one nie tylko wysoką jakością, ale przede wszystkim atrakcyjną ceną.