Płaszcz, czy kurtka? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze na zimę?

Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu przetrwać zimę, czy naprawdę się nią cieszyć, wybór odpowiedniej odzieży wierzchniej zimowej jest pierwszym krokiem w obu przypadkach. Klimat, w którym żyjesz, środowisko, w jakim przebywasz i to, co robisz, gdy jesteś na zewnątrz w zimie – wszystkie te kwestie odgrywają znaczącą rolę w wyborze najlepszej kurtki bądź płaszcza zimowego.

Płaszcze czy kurtki zimowe duże rozmiary – co wybrać?

Uwzględniając je wszystkie będziesz mogła w łatwiejszy sposób dobrać coś do swoich potrzeb. Swobodna kurtka do pasa z grubym puchem i nylonową tkaniną zapewni Ci ciepło, ale jeśli stawiasz na bardziej elegancki look, prawdopodobnie nie jest to najlepsza opcja i lepiej będzie postawić na płaszcze damskie xxl, których naprawdę spory wybór znajdziesz na https://tono.sklep.pl/.

Podobnie płaszcz, który zapewni Ci ciepło i suchość podczas stania w przerwie na lunch w ujemnych temperaturach, prawdopodobnie nie jest najlepszą opcją na okazje takie jak:

  • techniczne wyjazdy narciarskie,
  • wspinaczka lodowa,
  • zwyczajny wypad na szybkie zakupy.

 

W takich okolicznościach dużo lepiej sprawdzą się kurtki damskie zimowe plus size.

Moda czy wygoda: co najważniejsze przy wyborze?

Oczywiście moda xxl jest ważnym aspektem podjęcia ostatecznej decyzji co do tego, czy postawić na płaszcz, czy kurtkę, ale jednak to klimat i środowisko, w którym mieszkasz, jest najważniejszym czynnikiem do rozważenia. Jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie – czyli tak, jak zwykle ma to miejsce w Polsce – potrzebujesz czegoś wodoodpornego. Zdolność do częściowego lub całkowitego zabezpieczenia od wody zależy od rodzaju użytych materiałów.

Nierzadko wykorzystywany jest do tego lekki materiał nylonowy lub poliestrowy z podszewką zawierającą wodoodporną membranę. Jeśli zależy Ci na tym aspekcie – łatwiej będzie Ci dostać kurtkę, aniżeli płaszcz spełniający takie wymagania. Natomiast, jeśli wiesz, że zima zapowiada się na dość suchą, nie będzie to konieczne i jeśli jesteś zwolenniczką wełnianych płaszczy, spokojnie będziesz w nadchodzącym sezonie pójść w tę stronę.