Do czego przydają się zawiesia łańcuchowe?

W przemyśle ciężkim trzeba stawiać na sprawdzone rozwiązania. Nie może być mowy o pomyłkach wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo ludzi i towarów. Zawiesia łańcuchowe są formami często wykorzystywanymi w przemyśle. Do czego i w jakiej formie można je wykorzystać? Podpowiadamy!

Zawiesia łańcuchowe – co to jest

Zawiesia tego typu to specjalny rodzaj konstrukcji służący do podwieszania towarów o znacznej wadze. Są one oparte na grubych łańcuchach zakończonych hakami, aby łatwiej było podnosić poszczególne elementy. Zawiesia przydają się w budowlance, przemyśle zbrojeniowym oraz właściwie w każdej gałęzi przemysłu.

Zawiesia z łańcuchów przydają się w transporcie, nawet, jeśli przewożenie produktów odbywa się na dłuższych dystansach. W ten sposób można dźwigać nawet kilkutonowe ciężary. Można podnosić np. rury, konstrukcje stalowe, etc.

Jakie są rodzaje zawiesi?

Zawiesia różnią się między sobą pod względem ilości cięgien. Najprostsze zawiesia jednocięgnowe służą do przewożenia pomniejszych elementów. Muszą mieć one element, o który można zaczepić hak.

Występują także na rynku zawiesia dwu -, trzy – i wielocięgnowe, które służą do transportowania towarów o większych gabarytach. Każdorazowo powinno się dobrać rodzaj zawiesia do specyfiki towarów, które mają zostać przewiezione.

Największe atuty zawiesi łańcuchowych

Zawiesia łańcuchowe są bardzo wytrzymałe, odporne na korozję oraz szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dźwiganie ogromnych ciężarów wymaga naprawdę solidnego sprzętu, dlatego muszą być klarowne i stabilne.

Dobrej jakości zawiesia pozwalają chronić towary przed upadkiem z wysokości. Dzięki temu można wszystko dostarczyć w niezmienionym stanie do miejsca docelowego. Zawiesia wykonywane są z wyjątkowo wytrzymałych materiałów po to, żeby mogły służyć podczas długotrwałej eksploatacji. Użytkowanie maszyn i sprzętów w przemyśle jest mocno utrudnione i wymagające, dlatego musi zostać zapewnione optymalne bezpieczeństwo pracy. Zawiesia można podpiąć do dźwigów mechanicznych i stacjonarnych.