Rodzinne wakacje nad morzem – jak nie wydać na nie fortuny?

Rodzinne wakacje nad morzem są bardzo popularne. Jak jednak je zorganizować, aby wypocząć, a przy okazji nie wydać na nie prawdziwej fortuny? Przede wszystkim trzeba je zaplanować dużo wcześniej. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Rezerwacja noclegów

Przy planowaniu wakacji nad morzem z dziećmi szczególną uwagę należy zwrócić na noclegi. Muszą być nie tylko wygodne i zapewniać odpowiednie warunki, ale powinny być też dość blisko plaży.Szukanie noclegów najlepiej rozpocząć jeszcze zimą. Wtedy nie tylko wybór jest większy, ale także ceny z reguły są niższe. Jest też czas na sprawdzenie wybranych obiektów.Ciekawą opcją zamiast typowego hotelu czy pensjonaty mogą być domki kempingowe. Nowoczesne domki są bardzo wygodne i jeśli na wakacje nad morzem z dziećmi jedzie sporo osób, to takie rozwiązanie może być sporo tańsze.

Atrakcje w pobliżu

Nad morzem zawsze można trafić na gorszą pogodę. Należy to przewidzieć i przygotować program, który zapewni dzieciom ciekawie spędzony czas. Dlatego warto sprawdzić, czy w pobliżu są np. dobrze wyposażone place zabaw oraz miejsca warte zwiedzenia oraz zobaczyć, ile takie atrakcje kosztują.Można też ciekawie spędzać czas bez wydawania gotówki. Wędrówka po plaży czy w pobliskim lesie może być bardzo interesująca. Na plażach można znaleźć nie tylko bursztyny, ale też ciekawe muszle i skamieniałości dawnych żyjątek.

Sprzęt plażowy i ubrania

Wakacje nad morzem z dziećmi nie mogą się odbyć bez budowania zamków z piasku czy pływania. Do tego niezbędny jest oczywiście sprzęt w postaci różnych łopatek, wiaderek czy dmuchanych kółek. Nie warto ich kupować nad morzem, ponieważ ich ceny są tam dużo wyższe. Można je kupić w swojej miejscowości, a przy okazji dziecko będzie miało dodatkową atrakcję, pakując własny sprzęt na wakacje.Podobnie jest z ubraniami. Należy przygotować i zabrać ze sobą taką odzież i obuwie, aby nie trzeba było nic kupować. To nie tylko letnie ubrania i kąpielówki, ale także cieplejsze bluzy i długie spodnie. Koniecznie trzeba też zabrać coś przeciwdeszczowego, aby można było spacerować także podczas deszczu.