Gdzie zatrzymać się w czasie wakacji z psem?

W ostatnim czasie coraz większa grupa właścicieli czworonogów decyduje się zabierać swoich pupili ze sobą również na letni urlop. Dzięki temu pies nie przeżywa rozłąki z opiekującą się rodziną, a opiekun może zapewnić mu dodatkowe rozrywki. Problemem jednak bywają noclegi. Co warto wiedzieć o wakacjach z psem?

Gdzie najlepiej pojechać na wakacje z psem?

Na wakacje z psem można pojechać dziś prawie wszędzie. Domki nad morzem z psem są ostatnio coraz częściej wybieraną opcją. Niektórzy decydują się też na długie górskie wędrówki, czy spędzanie czasu w mieście.

Należy jednak pamiętać, że psy są bardzo różne i aktywności powinno zaplanować się w taki sposób, żeby zwierzakowi nie zaszkodzić i żeby również on dobrze się bawił. Planując wyjazd, musimy więc wziąć pod uwagę wiek i możliwości naszego pupila.

Gdzie zatrzymać się w czasie wyjazdu?

Często napotykanym problemem jest znalezienie miejsc noclegowych, w których akceptuje się obecność zwierząt. Duże hotele zazwyczaj odpadają, co nie jest wielkim problemem, ponieważ psy najczęściej i tak nie czują się w nich dobrze.

O wiele lepszym pomysłem jest wynajęcie domków nad morzem z psem. Właściciele tego rodzaju obiektów turystycznych coraz częściej są otwarci na czworonogi i ich potrzeby. Domki nad morzem z psem na pewno okażą się miejscem, w którym pies będzie czuł się bezpiecznie i dobrze.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wakacje z psem to nie tylko rozrywka, ale również duża odpowiedzialność. Przede wszystkim należy pamiętać, żeby nie zabierać na nie psów, co do których nie mamy pewności, czy im to nie zaszkodzi. Na pierwszy wspólny wyjazd lepiej wybrać się gdzieś blisko domu.

W czasie wakacji pies powinien mieć cały czas dostęp do wody, w czym na pewno pomocna okaże się składana miska wrzucona do plecaka. Psy potrzebują też znacznie więcej odpoczynku niż ludzie i powinno się im zapewnić sporo czasu, który będą mogły poświęcić na sen. Przed wyjazdem warto też zapisać sobie adresy lokalnych weterynarzy i zapoznać się z opiniami na ich temat.