Glazura Opoczno w nowoczesnych wnętrzach

Każde wnętrze zasługuje na piękny i niepowtarzalny wygląd. Aby o to zadbać, warto wybierać wysokiej jakości meble, dekoracje, a także materiały wykończeniowe, na których bazować będzie cała aranżacja. Idealnym czasem na zastanawianie się, co wybrać jest moment projektowania danego pomieszczenia, bo wtedy najłatwiej można ocenić możliwości oraz ograniczenia architektoniczne. A także zaplanować rozmieszczenie poszczególnych mebli czy materiałów, takich jak glazura Opoczno, która doskonale sprawdzi się zarówno na ścianie, jak i na podłodze w aranżacji łazienki i kuchni. Można także zdecydować się na nieco mniej konwencjonalne przeznaczenie i stworzyć z glazury wyjątkowy element wystroju salonu, sypialni czy przedpokoju.

Jak glazura Opoczno wpisuje się w najnowsze trendy?

Od kilku sezonów w kwestii aranżacji wnętrz najpopularniejsze trendy utrzymują się dość stabilnie. Wśród najczęściej wybieranej glazury z Opoczna https://plytki24.pl/opoczno/cat_2.htmlznajduje się ta imitująca doskonale znane tworzywa naturalne. Motywy marmuru, drewna czy betonu nie mają sobie równych. Tuż za nimi plasują się glazura o zróżnicowanych rozmiarach, w tym tez mozaiki. Wykorzystanie kilku kształtów lub rozmiarów płytek wymaga nie lada odwagi i ogromnego zmysłu estetycznego, który pomoże stworzyć piękną, a nie chaotyczną i przytłaczającą aranżację. To samo tyczy się kontrastowej glazury – połączenie intensywnych kolorów to również opcja dla osób nieco bardziej odważnych, które lubią przebywać w barwnych pomieszczeniach. Dużym zainteresowaniem cieszą się także płytki o widocznych fakturach – wypukłości i wgłębienia pozwalają uzyskać oryginalny efekt w nawet najbardziej minimalistycznych pomieszczeniach.

Najważniejsze cechy glazury z Opoczna

Materiały wykończeniowe zwykle wybieramy na przynajmniej kilka lat i nie wymieniamy ich tak często, jak np. kanapę czy regał. Właśnie dlatego razem z wyborem koloru, kształtu i faktury, powinna iść w parze jakość. W sklepach mamy do dyspozycji rozmaitą glazurę z Opoczna, która cechuje się przede wszystkim trwałością – jest odporna na ścieranie, zarysowania i przebarwienia (świadczy o tym specjalnie określona klasa ścieralności PEI), posiada także właściwości antypoślizgowe (określone w skali R9 do R13). W przypadku glazury na zewnątrz, warto wziąć pod uwagę także parametr związany z mrozoodpornością (nasiąkliwością wody w głąb struktury płytek). Występuje tu podział na 3 grupy: I – płytki o bardzo niskiej nasiąkliwości (idealne na zewnątrz), II – płytki o średniej nasiąkliwości, III – płytki o wysokiej nasiąkliwości (zalecane jedynie do ścian wewnątrz budynków).