Kredyty dla firm – na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Kredyt dla firm niejednokrotnie stanowi najlepsze rozwiązanie na rozwój biznesu. Jego zaciągnięcie w banku nie zawsze jednak jest możliwe. Co w takiej sytuacji? Co może zrobić przedsiębiorca o ograniczonej zdolności kredytowej, aby uzyskać finansowanie na realizację założonych planów? W takich przypadkach z pomocą przychodzą firmy, oferujące pożyczki pozabankowe.

Oferta pożyczkowa na miarę potrzeb

Obecnie na rynku dostępne są usługi profesjonalnych firm, które wspierają przedsiębiorców poprzez udzielanie kredytów dla firm, zapewniających finansowanie rozwoju i realizacji bieżących zobowiązań, projektów czy inwestycji. Oferują one odpowiednio dopasowane do potrzeb przedsiębiorstw instrumenty finansowe. Jak to wygląda w praktyce?

Pierwszy krok stanowi dokładna analiza sytuacji finansowej firmy z uwzględnieniem oczekiwań, preferencji oraz wymagań jej właściciela. Na podstawie zebranych danych, specjaliści proponują pożyczkę na korzystnych warunkach, które umożliwiają realną spłatę podjętych zobowiązań bez nadmiernego obciążania budżetu firmy.

Co istotne – gwarantują one przejrzyste warunki oferty oraz wsparcie na każdym etapie współpracy. Zazwyczaj przedstawiają kilka propozycji, zgodnych z preferencjami klienta, wyjaśniając po drodze wszelkie wątpliwości i tym samym ułatwiając im podjęcie ostatecznej decyzji.

Wiele produktów finansowych – wiele możliwości

Decydując się na korzystanie z usług tego typu firm, przedsiębiorcy zapewniają sobie dostęp do wielu produktów finansowych. Zazwyczaj mają możliwość wyboru z szerokiej oferty kredytów dla firm, a pośród nich zarówno pożyczki bez zabezpieczenia na dowolny cel, jak i finansowanie z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości. Zawsze też przedsiębiorcy mogą skorzystać ze wsparcia przy regulowaniu zaległości względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego.

Pożyczki gotówkowe na spłatę ZUS/US

Jak wyjaśnia ekspert, nasz rozmówca z firmy Marshal Lion, która wspiera przedsiębiorców, oferując im różne możliwości finansowania: „Terminowe opłacanie składek i podatków stanowi obowiązek każdego przedsiębiorcy. Niekiedy jednak jest to dla nich niemożliwe. W takich sytuacjach oferujemy wsparcie w uzyskaniu finansowania, pomagającego spłacić zadłużenie, przy jednoczesnym kontynuowaniu prowadzenia działalności”.

Jak przebiega taki proces?

„Proces pozyskania pożyczki gotówkowej jest maksymalnie uproszczony, przedsiębiorcy otrzymują bowiem środki szybciej niż ma to miejsce w przypadku kredytu oraz – co ważne – przy minimalnych formalnościach. Jednym słowem, jest to propozycja dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy mają problemy finansowe i zadłużenia względem państwa, uniemożliwiające prowadzenie firmy i wywołujące już konsekwencje prawne” – tłumaczy nasz rozmówca.

Pożyczki gotówkowe na dowolny cel

W przypadku pożyczek na dowolny cel zakres formalności jest bardzo ograniczony, a czas oczekiwania na decyzję krótki. Taka pożyczka daje możliwość sfinansowania dowolnej inwestycji i zakupu na bardzo korzystnych dla firm warunkach bez konieczności podawania powodu zaciągania kredytu.

Pożyczki hipoteczne

Pożyczki hipoteczne zaś to dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy są właścicielami nieruchomości i poszukują źródła sfinansowania dowolnego celu. Posiadana nieruchomość stanowi zabezpieczenie dla pożyczkodawcy w przypadku niewywiązania się z ustalonych warunków spłaty zobowiązania.