Dla kogo platynowy blond będzie twarzowy? Jak utrzymać kolor i zadbać o włosy rozjaśniane?

Natural makeup girl. Portrait of beautiful woman. Beauty care. Natural skin, skin care cosmetics

Platynowy blond to kolor, który jest wśród trendów od kilku sezonów. Jego uzyskanie wcale nie jest łatwe, zwłaszcza w przypadku ciemniejszych włosów. Konieczne jest nie tylko rozjaśnianie, ale i tonowanie, jednak efekt może przerosnąć Wasze oczekiwania. Platynowy blond nie jest koloryzacją odpowiednią dla każdego. Warto dowiedzieć się komu pasuje i jak utrzymać kolor. Podpowiemy też jak dbać o włosy rozjaśniane.

Platynowy blond – czy to koloryzacja tylko dla osób o jasnej karnacji?

Komu pasuje platynowy blond? Choć najlepiej współgra z jasną karnacją w typie nordyckim i niebieskimi czy szarymi tęczówkami oczu, to mogą po niego sięgnąć także posiadaczki ciemniejszej karnacji. W ten sposób platynowy blond będzie kontrastował z piwnymi czy brązowymi tęczówkami oka. Jeśli kontrast nie jest zbyt wyraźny, to platynowy blond może nie być najlepszym wyborem dla Was. Najlepiej sprawdzić, jak będzie się prezentował na Waszych włosach. Tutaj możecie skorzystać z wirtualnej „przymierzalni”, a więc wypróbować kolor online. W ten sposób dopasujecie odpowiedni odcień i rezultat nie będzie dla Was zaskoczeniem. Warto wiedzieć, że farba do włosów platynowy blond będzie uwydatniać niedoskonałości twarzy, dlatego jeśli macie problemy skórne, przebarwienia czy zaczerwienienia, być może lepiej zdecydować się na cieplejszy odcień blond. 

Jak utrzymać kolor platynowy blond na dłużej? 

Wiele kobiet, które chce się zdecydować na zimny odcień blond boi się, że kolor szybko zacznie żółknąć. Jak wiadomo wpływ na to mogą mieć stosowane niewłaściwe kosmetyki czy wcierki, np. na bazie rumianku, ale i promieniowanie UV. Aby utrzymać kolor blond na dłużej, warto korzystać z szamponów i odżywek z niebieskim lub fioletowym pigmentem. Dzięki temu chłodny odcień będzie się wolniej wypłukiwał. Ponadto co 1,5 miesiąca można wykonywać tonowanie. Jest to alternatywa dla rozjaśniania włosów. Pozwala pokryć siwiznę, odrosty i odświeżyć kolor, a jednocześnie nie niszczy włosów, bowiem toner nie wnika w ich strukturę, a oblepia je. Nie trzeba też obawiać się, że z czasem pojawią się plamy, bo kolor wypłukuje się po tonowaniu równomiernie. Tonery nie zawierają amoniaku, stąd nie wpływają destrukcyjnie na łuski włosa i nie powodują ich większego rozchylania.      

Jak dbać o włosy rozjaśniane? Postawcie na metodę OMO 

Skoro już wiadomo jak zapewnić sobie na dłużej chłodny odcień i piękny platynowy blond, to warto jeszcze poruszyć kwestię pielęgnacji. Szampony i odżywki z niebieskim czy fioletowym pigmentem nie mogą być stosowane codziennie, gdyż to może doprowadzić do pojawienia się takich refleksów na głowie, przepigmentowania włosów. Można po nie sięgać bezpiecznie raz w tygodniu. Z kolei na co dzień warto stosować szampony i odżywki o lekkiej formule. Dobrze sprawdzi się metoda OMO, czyli mycie włosów odżywką, później szamponem, a na końcu znów odżywką. Należy przy tym pamiętać, ze odżywkę nakłada się na wilgotne włosy nie od samej nasady, a na długości pasm, z kolei szampon aplikuje się na skórę głowy i włosy u nasady. W ten sposób pielęgnacja metodą OMO może być skuteczna i nie obciąża nadmiernie włosów. Raz na tydzień lub dwa tygodnie można stosować szampon i odżywkę z proteinami. Z kolei częściej można stosować produkty humektantowe i emolientowe. Ważne, by zadbać o równowagę PEH w strukturze włosa. Szampon na bazie kwasu hialuronowego czy aloesu na co dzień świetnie się sprawdzi. Odżywka emolientowa powinna być z kolei stosowana na koniec. Warto wybrać taką, która chroni nie tylko przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, ale również ciepłym nawiewem suszarki.