Wszystko o PKS w Raciborzu

Wszystko o PKS w Raciborzu

Racibórz to miasto, które jest jedną z historycznych stolic Górnego Śląska. Jest to miejscowość, w której pełno jest cennych zabytków, a ślady historii można tu spotkać na każdym kroku. W mieście tym, od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, działa prężnie spółka PKS, która dba o dogodny dowóz pasażerów, codziennie i od święta.

Oferta PKS Racibórz

Od roku 2001, kiedy to PKS Racibórz przekształcił się w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, firma ta intensywnie się rozwija. Rozbudowano zaplecze firmy, czyli warsztaty, garaże i myjnie, a także sieć gastronomiczną, aby w oczekiwaniu na autobus każdy mógł się posilić i wypić coś ciepłego.PKS Racibórz to obecnie główny przewoźnik, który obsługuje nie tylko powiat raciborski, ale również sąsiednie miejscowości. Regularnie prowadzona jest również komunikacja dalsza, z sąsiednimi miastami. PKS z Raciborza kursuje do Zakopanego, Cieszyna, Wisły i Katowic. Sieć tras jest bardzo rozległa i obejmuje aż osiemdziesiąt osiem linii. Codziennych kursów jest około czterystu dwudziestu, natomiast w weekendy i w święta znacznie mniej, bo około siedemdziesiąt pięć. Wszystkie jednak zaplanowane są tak, aby uwzględnić uwagi i potrzeby pasażerów, tak aby każdy z nich był zadowolony.

Jak pracuje PKS w Raciborzu?

Priorytetem są tu codzienne kursy w szczytach przewozowych, które mają za zadanie dowieźć dzieci do przedszkoli, młodzież do szkoły, a dorosłych do pracy. W godzinach o największym natężeniu ruchu uruchamiane są dodatkowe linie. Rozkład jazdy jest ciągle aktualizowany, tak aby dopasować godziny odjazdów do aktualnych potrzeb przewozowych szkół.

Działania PKS w Raciborzu

Firma ta chce także uzupełnić lukę, która powstała w związku z ograniczeniem kursowania pociągów na niektórych trasach kolejowych. Spółka ta uruchomiła dodatkowe kursy, tak aby każdy miał możliwość dogodnego połączenia z Raciborzem i nie musiał długo czekać na kurs.Głównym celem działań PKS w Raciborzu jest zadowolenie pasażerów, punktualność i obsługa na wysokim poziomie.