Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze komunikatora internetowego?

Czujesz, że Twój smartfon może być zhakowany? Masz wrażenie, że dostęp do Twoich SMS-ów i rozmów ma ktoś oprócz Ciebie? Pora na zmianę. Bezpieczny komunikator stanie na straży Twojej prywatności. Jak wybrać najlepszą aplikację?

Wybór bezpiecznego komunikatora jest prostszy, niż myślisz

Podstawową kwestią odnośnie do bezpieczeństwa komunikatorów internetowych jest szyfrowanie. To baza i niezbędne minimum, które jest w stanie zabezpieczyć konwersacje przed wyciekiem i przejęciem przez niepowołane osoby. Szyfrowanie end-to-end sprawia, że wiadomości mogą być odczytywane jedynie przez uczestnika rozmowy, do którego zostały zaadresowane. Można powiedzieć, że osoba ta ma specjalny klucz, który rozszyfrowuje informacje. Co w sytuacji, kiedy konwersacja zostanie przejęta przez osoby trzecie? Nawet jeśli dojdzie do przechwycenia, informacje zawarte w wiadomości będą przypadkowym, nieczytelnym i bezużytecznym zbiorem znaków.

 

Warto zwrócić uwagę również na to, aby aplikacja dysponowała niezależnym hasłem – takim, które w żaden sposób nie jest powiązane z tym zabezpieczającym system operacyjny telefonu. Zyskujemy w ten sposób podwójną ochronę danych. Oprócz tego istotne jest także automatyczne wygasanie wiadomości, czyli ich autodestrukcja po upływie danego czasu. Do tego komunikator nie powinien zapisywać żadnych danych na serwerach.

Zachowanie prywatności konwersacji jest osiągalne wyłącznie z bezpiecznym komunikatorem

Im więcej funkcji zabezpieczających dane, tym większe prawdopodobieństwo, że ich ochrona faktycznie będzie skuteczna. Stąd aplikacje zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa oferują również opcję ukrycia IP. Oznacza to, że lokalizacja rozmówców jest niemożliwa do namierzenia. Do tego warto, aby komunikator potrafił określić przed rozpoczęciem konwersacji, czy na urządzeniu znajduje się szkodliwe oprogramowanie.

Poza powyższymi aspektami istotne dla użytkowników są również takie kwestie jak interfejs aplikacji i jej stopień skomplikowania. Dobry komunikator musi być nie tylko bezpieczny, lecz także funkcjonalny. Proste i przejrzyste menu, łatwa obsługa i czytelne komunikaty programu zapewniają wysoki poziom komfortu użytkowania.

Prowadź swobodne rozmowy bez obaw o ich przejęcie przez osoby trzecie

Na podjęcie ostatecznej decyzji o tym, który komunikator wybrać, wpływ powinny mieć także inne kwestie niż sam opis autorów aplikacji. Warto sięgnąć po niezależne opinie, na przykład pochodzące od specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa. UseCrypt Messenger został przetestowany przez cenionych na całym świecie ekspertów, w tym Odeda Vanunu, który potwierdził, że nie da się odszyfrować bazy danych UseCrypta.

Wniosek jest prosty – to aplikacja, którą bez obaw można nazwać jedną z najbezpieczniejszych na świecie. Komunikator uniemożliwia podsłuchiwanie rozmów i ich przejmowanie. Do tego, dzięki wykorzystaniu niezależnego hasła (passcode) gwarantuje zabezpieczenie poufnych danych nawet wtedy, kiedy telefon zostanie skradziony. To innowacyjny komunikator, który zmienia oblicze komunikacji.

#UseCrypt # UseCryptMessenger # UseCryptOpinie