Kurier Pocztex – najważniejsze informacje

Przez pewien czas tradycyjna poczta znajdowała się w cieniu usług kurierskich. Jej atutem były niskie ceny i szeroka dostępność, ale wygoda zapewniana przez wiodące firmy kurierskie przemawiała na ich korzyść. Dynamiczny rozwój rynku w ostatnich latach sprawił, że również poczta wyszło naprzeciw potrzebom współczesnych nadawców i odbiorców, czego efektem są dwie usługi: Pocztex Kurier 48 oraz Pocztex Ekspres 24. W jaki dokładnie sposób działa Pocztex?

Pocztex Kurier48

Usługa Pocztex Kurier 48 stanowi swego rodzaju hybrydę pomiędzy tradycyjną pocztą a przewozami kurierskimi. Różnica polega na tym, że chociaż paczka jest dostarczana bezpośrednio do adresata, nadawca musi się z nią udać na pocztę. Główną zaletą takiego rozwiązania jest niższa cena w stosunku do pozostałych przewoźników. Osoby mieszkające w pobliżu poczty lub i tak się do niej udające bardzo chętnie korzystają z tej oferty. Zgodnie z nazwą dostawa paczki odbywa się w ciągu 2 dni roboczych, o ile zostanie ona nadana do godziny 15, a w większych ośrodkach miejskich do 17.

Pocztex Ekspres 24

Poczta Polska ma również propozycję dla użytkowników, którzy cenią sobie pełną wygodę związaną z usługami kurierskimi. Oferta Pocztex Ekspres 24 zakłada odbiór przesyłki od nadawcy i dostarczenie jej do odbiorcy. Co ważne, jeżeli nadanie paczki odbędzie się do 15, powinna ona trafić do adresata następnego dnia. Rozbudowana sieć logistyczna Poczty Polskiej sprzyja tak szybkiej realizacji zamówień.

Kurier Pocztex taniej na stronie brokera

Warto pamiętać, że chociaż usługi Pocztex są bardzo konkurencyjne cenowo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zyskać kolejne oszczędności. Poczta Polska jest bowiem dostępna w ofercie najlepszych brokerów kurierskich, w tym na platformie Sendit.pl. Korzystanie z brokera wiąże się z możliwością porównania wielu ofert w jednym miejscu i wyboru najkorzystniejszej. W dodatku klienci zyskują atrakcyjne rabaty. A to wszystko bez konieczności podpisywania umowy.

Więcej na temat usługi Pocztex realizowanej przez Sendit można przeczytać na stronie: https://www.sendit.pl/blog/pocztex-ekspres24-i-pocztex-kurier48.