Wyposażenie biura – na jakie akcesoria meblowe postawić?

Przeciętny pracownik spędza przed komputerem średnio 40 godzin tygodniowo. Dlatego też biuro, czyli jego środowisko pracy, powinno posiadać odpowiednie wyposażenie. Na jakie akcesoria biurowe należy postawić, aby stworzyć komfortową, ergonomiczną i stylową przestrzeń?

Ergonomiczne biurko

Biurko to podstawowe stanowisko pracy w każdym biurze. Aby dobrze służyło pracownikowi, musi być ono wykonane z solidnych materiałów, jak laminat albo fornir. Wysokiej jakości biurka dają możliwość regulacji wysokości oraz kąta nachylenia blatu.

Optymalne biurko będzie miało sporą powierzchnię roboczą, tak aby zmieściły się na nim laptop bądź monitor, klawiatura, telefon, pojemniki na długopisy, organizer i karteczki na notatki. Głębokość biurka powinna być zgodna z zasadami BHP, by pracownik nie siedział za blisko monitora. Jednocześnie blat nie może być zbyt duży. Osoba przy nim siedząca musi mieć dostęp do sprzętów w zasięgu ręki.

Wygodne biurka posiadają szereg półek i szuflad na dokumenty. Możliwe są także dostawki i kontenerki na kółkach, które wsuwa się pod blat.

Wygodny fotel

Wygodny fotel to podstawa. Dlatego dobrze jest wybrać taki, który ma jak najwięcej możliwości regulacji elementów. Zmiana wysokości siedziska, modyfikacja wysokości i długości podłokietników oraz regulacja kąta odchylenia z pewnością poprawią samopoczucie pracownika, a co za tym idzie, jego produktywność.

Akcesoria meblowe

Pracę w biurze ułatwiają także dodatki. Warto wyposażyć biuro w półkę pod klawiaturę, podstawkę chłodzącą pod laptopa, huby na kilka portów USB, rozgałęźniki do przyłączenia dużej ilości sprzętów. Jeśli praca jest wykonywana na komputerze stacjonarnym, przyda się także wózek na komputer. Takie akcesoria można znaleźć w tym miejscu: https://www.gtv.com.pl/pl/akcesoria-meblowe.

Oświetlenie w biurze

Wybór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotny. W biurze najlepiej sprawdza się światło neutralne, które sprzyja koncentracji i oprawia wydajność pracowników. Powszechne stosowane jest oświetlenie LED, które nie męczy oczu oraz jest energooszczędne.

Warto także dobrać wygodne oświetlenie indywidualne biurek, na przykład z  https://www.gtv.com.pl/pl . Rodzaj i miejsce ustawienia lampek biurkowych zależą od lokalizacji biurka względem okna oraz od tego, czy pracownik jest lewo- czy praworęczny. Tajemnicą w pełni przyjaznego środowiska pracy są wysokiej jakości akcesoria meblowe, które usprawniają pracę.