Szukasz sprawdzonego podologa w Poznaniu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki.

Od niedawna zrobiło się głośniej o podologach, zwłaszcza, że ten zawód nie powstał wcale tak dawno. Mało kto zastanawia się w ogóle, jak  to zajęcie powstało. Można powiedzieć, że pedikiurzyści mieli do czynienia z różnymi dolegliwościami stóp u swoich klientów podczas wykonywania czynności kosmetycznych, z którymi nie mogli sobie poradzić. Właśnie dlatego powstał zawód podologa, który zajmuje się wszelkimi problemami zdrowotnymi stóp i potrafi skutecznie im zaradzić.

Czy podolog to lekarz?

Na zachodzie Europy i w krajach prężnie się rozwijających podologia jest gałęzią medycyny nauczaną na uniwersytetach. W naszym kraju jeszcze nie jest ona gałęzią medycyn y, ale wszystko dąży do tego, że pewnego dnia zawód ten doczeka się swojego miejsca w medycynie.

Podolog, mimo iż nie jest lekarzem aktualnie jest kimś, kogo wiedza i umiejętności obracają się nie tylko wokół kosmetologii, ale także ocierają się o medycynę różnych specjalizacji. Dlatego właśnie w gabinecie podologicznym możliwe staje się rozwiązanie wielu kłopotów ze stopami, które musiałyby być po kolei omawiane z lekarzami różnych specjalizacji.  Umawiając się na wizytę w gabinecie podologicznym, weź pod uwagę wskazówki zawarte w naszym poradniku:  „Szukasz sprawdzonego podologa w Krakowie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki.”. Mogą okazać się bardzo pomocne, szczególnie jeśli będzie to pierwsza wizyta u tego specjalisty.  Dzięki informacjom poradnikowym jakie można tam znaleźć, zdołasz wiele więcej dowiedzieć się o samym zawodzie podologa, jak i o jego pracy. Co więcej, łatwiej przyjdzie Ci znaleźć sprawdzony gabinet.

Dlaczego podologia jest tak ważna?

Odkąd jest coraz więcej problemów ze stopami, a przynajmniej coraz częściej się o nich słyszy, specjalista od problemów stóp jest bez wątpienia na wagę złota. Do tej pory ludzie bagatelizowali owe problemy i udawali się do specjalisty często w sytuacji, kiedy sprawy zaszły zdecydowanie za daleko i ingerencja lekarza stawała się koniecznością.

Faktem jest, że problemy, jakim ulegają stopy, nie muszą wcale oznaczać, że to w stopach mają swój początek. Nierzadko jest tak, że stopy są tą częścią ciała, w której problemy organizmu się jedynie objawiają. Ludzie dbający o swoje zdrowie i przykładający wagą do pielęgnacji stóp również nie miały możliwości uzyskania fachowej pomoc, co najwyżej poszukiwali rady u lekarzy pierwszego kontaktu, który później kierował na konsultacje specjalistyczne.

Podolog potrafi samodzielnie diagnozować i leczyć wiele dolegliwości i chorób stóp bez pomocy specjalistów z innych dziedzin. Jeśli problem jest zbyt skomplikowany i wymaga ingerencji w ciało, wówczas doskonale wie, do jakiego specjalisty skierować daną osobę.

Jakie kłopoty ze stopami można powierzyć podologowi?

Jak każdy w tym zawodzie, również podolog w Poznaniu zajmuje się stopami w sposób dokładny i kompleksowy. Jakie schorzenia i dolegliwości leczy podolog?

Są to:

  • pospolite odciski, które na przykład wycina i profiluje kształt skóry stopy, aby regeneracja skóry przebiegała bez dodatkowych kłopotów,
  • spękane pięty, które bardzo często reagują bólem, a co za tym idzie, problemami z ruchem i zachowaniem prawidłowej postawy ciała,
  • choroby stóp wynikające z infekcji wirusowych, grzybiczych i bakteryjnych, a które są dla człowieka bardzo kłopotliwe i niehigienicznie wyglądają,
  • wszelkie inne zauważone problemy, które w pierwszej kolejności należy konsultować właśnie z podologiem.

Jak widać, praca podologa jest dość obszerna, a zakres świadczonych usług poza tymi ściśle związanymi ze zdrowiem obejmuje również te pielęgnacyjne. U podologa wykonasz zatem także bezpieczny i higieniczny pedicure.