Strój sportowy – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Sportowy styl ubierania się cieszy się ogromną popularnością i ma wielu wiernych zwolenników. Możemy spotkać tak ubranych panów nie tylko na sali treningowej czy podczas aktywności fizycznej, ale również w innych sytuacjach życiowych. Zobaczmy, na co zwracać uwagę wybierając męski strój sportowy.

Odpowiedni materiał

Jednym z powodów, dla których sportowy styl ubierania się cieszy się dużą popularnością, jest komfort jego użytkowania. Jest to przede wszystkim zasługa tkanin, z których szyte są ubrania sportowe. Mogą to być materiały naturalne, takie jak bawełna, ale również materiały syntetyczne, mające szereg właściwości, dzięki którym noszenie ich jest bardzo przyjemne. Dzięki temu dres męski z jednej strony chroni przed chłodem, a z drugiej doskonale odprowadza wilgoć i umożliwia skórze oddychanie.

Niektóre ubrania sportowe są wykonane z tkanin o różnej grubości. Mają np. siateczkę na bokach lub pod kolanami, dzięki czemu jeszcze lepiej odprowadzają wilgoć powstałą w trakcie aktywności. Warto je wybierać szczególnie wtedy, gdy mają być użytkowane podczas intensywnych ćwiczeń. Zapewnią one zdecydowanie lepszy komfort niż ubrania wykonane wyłącznie z bawełny, zaprojektowane bez uwzględnienia potrzeb osób ćwiczących.

Wygodny fason

Wybierając strój sportowy, warto zwrócić również uwagę na fason. Producenci oferują wiele różnych możliwości, dzięki czemu bez przeszkód można znaleźć modele najlepiej dopasowane do własnych potrzeb i upodobań. Niektórzy panowie chętnie sięgają po koszulki na ramiączkach, bo w nich czują się najbardziej komfortowo. Inni wybierają koszulki z krótkim rękawem, bo one najlepiej sprawdzają się w codziennych sytuacjach, a nie tylko na sali treningowej.

Szeroki wybór fasonów dotyczy również spodni. Można wybierać spodnie dresowe o szerokich nogawkach lub zwężane. Można wybrać również spodnie krótkie, zarówno przylegające do nóg, jak legginsy, jak i z szerokimi przewiewnymi nogawkami. Podobnie jak w przypadku koszulek nie da się powiedzieć jednoznacznie, które są lepsze, bo to zależy od tego, czy spodnie mają być używane na co dzień, czy też może będą przeznaczone do konkretnej dyscypliny sportowej. W przypadku stroju sportowego przeznaczonego do uprawiania sportu krój nogawki może mieć szczególne znaczenie. Podczas jazdy na rowerze lepsze będą spodenki przylegające do ciała, a podczas gry w koszykówkę, lepiej sprawdzą się spodenki z szerokimi nogawkami.