Najmodniejsze sukienki w klasycznym stylu

Świat mody znów oszalał na punkcie stylu retro. Kobiece fasony, podkreślające atuty figury oraz niebanalne wzory – wszystko to jest kwintesencją stylu, który właśnie wraca do łask. Jaką sukienkę wybrać, aby wyglądać niczym gwiazda z lat 50.?

Rozkloszowane spódnice

Lata 40. i 50. w świecie mody kojarzą się przede wszystkim z rozkloszowanymi spódnicami. Modele z tego okresu skupiały się również na podkreślenia wcięcia w tali, które było wówczas synonimem kobiecości. Współcześnie jednym z dominujących trendów są wywodzące się z tamtego okresu kreacje w stylu pin-up. Charakteryzują się one przede wszystkim pewną dozą figlarności i swobody. Idealnym dopełnieniem tego typu stylizacji są mocno czerwone usta i zaróżowione policzki.

Grochy i groszki

Lata 60., z kolei, zapisały się na kartach historii dzięki wzorom w groszki. Dziś nawet najbardziej eleganckie kreacje mogą bazować na tym motywie. Wybierając sukienkę w grochy możemy poczuć się niczym księżna Kate, która szczególnie upodobała sobie taką stylistykę. Grochy i groszki stały się wręcz klasycznym wzorem, który pasuje zarówno do różnych rodzajów ubrań, jak i różnych okazji. Taką stylizację retro  wystarczy podkreślić subtelną biżuterią.

Falbany w wersji maxi

Jeśli chcielibyśmy się zainspirować modą rodem z lat 70., musielibyśmy przede wszystkim postawić na maksymalną długość. W tamtych czasach suknie najczęściej sięgały samej ziemi. Ciekawe rozwiązania projektanci proponowali również w kwestii rękawów, które były tak szerokie, że po uniesieniu rąk przypominały skrzydła motyla. Całości dopełniały liczne falbany, które mogły ozdabiać tylko dekolt lub całą długość kreacji.

Gdzie szukać sukienek w stylu retro?

Wiele sieciowych sklepów sezonowo proponuje swoim klientkom rozwiązania zaczerpnięte ze stylu retro. Jednak jeśli zależy nam na tym, by zachować oryginalność i znaleźć ubrania naprawdę dobrej jakości, musimy zaangażować się w poszukiwania w internecie. Sklepy z sukienkami online takie jak Lejdi oferują szeroką gamę propozycji, które spełnią oczekiwania nawet wybrednych fanek stylu retro.