Jaki zestaw do nurkowania dla małych dzieci?

Nurkowanie może okazać się doskonałą przygodą nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Producenci oferują gotowe zestawy do nurkowania dla starszych i młodszych nurków. Aby wybrać porządny sprzęt warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Jaki zestaw wybrać dla dziecka?

Podstawowy zestaw do nurkowania posiada oczywiście płetwy, maskę i fajkę. Wybrać można także zdecydowanie bardziej rozbudowane zestawy, które obejmują na przykład mini butlę albo pompkę.

Wybierając zestaw do nurkowania dla dziecka należy kierować się tymi samymi zasadami jak przy wybieraniu sprzętu dla osoby dorosłej. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście zestawy od renomowanych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Zestaw do nurkowania spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy będzie idealnie dopasowany. Tylko w ten sposób można liczyć na szczelność i komfort podczas nurkowania. Porządna maska chroni oczy nie tylko przed chlorem, ale również przed słoną wodą. Przy zakupach przez Internet warto wybrać sklepy, które umożliwiają bezproblemowe zwrócenie towaru. Wynika to oczywiście z tego, że przy zakupach online nie ma możliwości przymierzenia maski.

Ile kosztuje dobry zestaw?

Wysokiej jakości zestaw do nurkowania dla dziecka można kupić już od 200 zł. W tej cenie można otrzymać maskę wykonaną z porządnego tworzywa sztucznego z szybką z niezawodnego hartowanego szkła. Jeżeli chodzi o sam kołnierz to najczęściej wykonany jest on z solidnego poliwęglanu. Dla dzieci szerokość maski powinna mieć ok. 13,5 cm.

Jeżeli chodzi o długość rurki do nurkowania to powinna mieć ona około 30 cm. Godne polecenia są rurki o średnicy 2 cm, które ułatwiają swobodne oddychanie pod wodą. Maska powinna zapewnić dość szerokie pole widzenia pod wodą. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego też najlepiej wybrać maski z funkcją regulacji. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu będzie można dopasować maskę do twarzy.

Małe dzieci najwięcej problemu mają z płetwami, dlatego też to właśnie na ten element warto zwrócić szczególną uwagę. Dla najmłodszych nurków najlepszym wyborem są płetwy o długości około 27 cm i szerokości 13 cm. Osoby, które nie wiedzą jaki zestaw do nurkowania wybrać mogą skorzystać oczywiście z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Zestawy do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.