Stojaki reklamowe – na co zwrócić szczególną uwagę?

W dzisiejszych czasach bez skutecznej reklamy bardzo trudno jest odnieść sukces w każdej branży. Aby prześcignąć swoich największych konkurentów warto jak najszybciej postawić na skuteczną reklamę. W promocji towarów i usług pomóc mogą stojaki reklamowe, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Najczęściej używane stojaki reklamowe

Największym zainteresowaniem wśród firm cieszą się oczywiście potykacze, czyli specjalne stojaki reklamowe, które swoim kształtem przypominają literę A. Tego typu stojaki idealnie sprawdzą się w sklepach, czy też w renomowanych restauracjach. Największym zainteresowaniem cieszą się modele wykonane z drewna lub PCV. Coraz większą popularność zdobywają również tablice kredowe, które są bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Idealnym nośnikiem reklamy może okazać się również roll-up. Tego typu stojaki rewelacyjnie sprawdzą się podczas targów, konferencji i różnorodnych meetingów. Roll-up szybko można zwinąć w kasetkę, dlatego też nie ma nawet najmniejszego problemu z jego transportem i przechowywaniem.

Wiele firm korzysta z dobrodziejstwa stojaków ladowych, które jak łatwo się domyślić najczęściej spotkać można obok kas w sklepach. Stojaki ladowe najlepiej sprawdzą się do promowania dość drobnych przedmiotów.

Nowoczesne stojaki reklamowe dla wymagających

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największe grono potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferuje nowe modele stojaków reklamowych. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi podajniki grawitacyjne i ekspozytory wiszące. Stojaki tego typu można wykorzystać między innymi do eksponowania gazet, pocztówek i wielu innych artykułów papierniczych o stosunkowo niewielkiej wadze.

Do eksponowania najbardziej wartościowych produktów można wykorzystać standy multimedialne. Stojaki reklamowe tego typu mogą posiadać funkcję obracania, czy też dodatkowego podświetlenia, dzięki czemu jeszcze bardziej będą przyciągać uwagę potencjalnych klientów.

Jakie stojaki wybrać?

Wybierając stojaki reklamowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich rodzaj, ale również na jakość wykonania. Standy mogą być używane przez wiele lat, dlatego też tym bardziej nie warto na nich oszczędzać.

Eleganckie stojaki coraz częściej spełniają także zadania dekoracyjne, dlatego też należy zwrócić uwagę na ich design. Najbezpieczniejszym wyborem są stojaki od renomowanych producentów, którzy dbają o jakość wykonania. Uważać należy z kolei na chińskie stojaki, których jest pełno na aukcjach internetowych. Niechlujna ekspozycja może odstraszać klientów.