Problemy z włosami? Zacznij od wizyty u dobrego fryzjera!

Coraz częściej, gdy tylko pojawią się jakiekolwiek problemy z włosami, udajemy się do trychologa bądź dermatologa. Pierwszy specjalista zajmuje się właśnie włosami, inny leczy bardziej skórę głowy. Tymczasem w niektórych sytuacjach wystarczająca może okazać się wizyta u dobrego fryzjera. Przyczyną problemów z włosami mogą być bowiem źle dobrane kosmetyki bądź niewłaściwe spinanie włosów.

(Nie)zwykły fryzjer

Kobiety bardzo często skarżą się na suchość włosów, puszenie się bądź wręcz przeciwnie – nadmierne przetłuszczanie się włosów. Czasami problem rzeczywiście nie leży w samych włosach, a w skórze głowy. Wtedy konieczna może okazać się wizyta u trychologa albo dermatologa, gdyż fryzjer nie ma wystarczającej wiedzy, aby leczyć schorzenia skóry głowy. Niemniej jednak problemy z włosami mogą występować na skutek złych praktyk, a także stosowania nieodpowiednio dobranych kosmetyków. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przyczyną  łupieżu może być nieoczyszczanie skóry głowy. Wystarczy prosty peeling, aby pozbyć się problemu. Tymczasem za nadmierne osłabienie włosów może odpowiadać ich zbyt mocne związywanie. Koki, kucyki czy warkocze niestety, nie służą naszym włosom, choć wyglądają bardzo efektownie. Włosy uwielbiają jednak lekkość, którą czują, gdy są rozpuszczone. Natomiast za nadmierne przetłuszczanie się włosów może odpowiadać szampon, który przeznaczony jest do włosów suchych. Dobry fryzjer doradzi, jakie kosmetyki powinniśmy wybrać do codziennej pielęgnacji, a jakich lepiej unikać. Szukasz dobrego fryzjera? Skorzystaj z usług firmy Daisy.

Nie tylko fryzura

Nie ma przeciwwskazań, aby poprosić fryzjera o poradę podczas wizyty. Niemniej jednak możemy się również umówić nie po to, aby zmienić fryzurę, a właśnie poradzić się w kwestiach ochrony i pielęgnacji włosów. Fryzjer powszechnie uznawany jest za osobę, która odpowiada jedynie za dobranie odpowiedniej fryzury czy przycięcie włosów. Tymczasem osoby te posiadają dużą wiedzę, którą czerpią również z praktyki swoich klientów. Nie chodzi o to, aby całkowicie zastąpić leczenie wizytami u fryzjera. Czasami wizyta u dermatologa może okazać się koniecznością, o czym również powinien nas poinformować dobry fryzjer. Często jednak wydajemy sporo pieniędzy na różnego rodzaju leki, które nie przynoszą oczekiwanych efektów. Być może wystarczy tylko zmienić niektóre nawyki lub kosmetyki, aby móc cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami bez łupieżu. Sztuką pozostaje jedynie znaleźć dobrego fryzjera, który zarazem będzie naszym doradcą.