Jak dbać o paznokcie? Pielęgnacja rozdwojonych, łamliwych paznokci

Łamliwe paznokcie to udręka wielu Polek, które nie radzą sobie z ich codzienną pielęgnacją. Na jakość płytki paznokcia wpływa wiele czynników, które decydują o ich stanie. Niemalże codzienne paznokcie narażone są na różnego rodzaju preparaty chemiczne, które je osłabiają uszkadzając naturalną powierzchnię. Jak sobie zatem radzić aby dłonie wyglądały schludnie i zdrowo?

Czynniki wpływające na łamanie się struktury paznokcia

Zadbane dłonie są wizytówką kobiety, dlatego każda z Pań powinna być świadoma tego jakie czynniki wpływają na kondycję paznokci oraz wiedzieć jak zapobiegać ich rozdwajaniu się oraz kruszeniu. Do najczęściej wymienianych przyczyn zalicza się przede wszystkim uwarunkowanie genetyczne, które decyduje o tym, iż walka z poprawą jakości paznokcia jest niezwykle uciążliwa i czasochłonna. Kolejnym czynnikiem jest odpowiednia dieta, a raczej jej brak. Kobiety zmagające się z delikatnymi paznokciami z reguły nie dostarczają organizmowi witamin, co w konsekwencji przekłada się na skłonność do ich łamania. Dieta uboga w cynk, żelazo, krzem oraz witaminy z grupy B sprzyja łamaniu się paznokcia. Ogromne znaczenie odgrywają ponadto artykuły chemiczne, detergenty, których stosowanie odbywa się bez założenia lateksowych rękawiczek. Zbyt długie moczenie dłoni również wpływa na to, iż struktura paznokcia szybko staje się miękka i podatna na ich uszkodzenie.

Jak zapobiegać?

Wszystkie kobiety, którym zależy na poprawie struktury paznokcia powinny skupić się na wspomaganiu ich wewnętrznie. Warto zastanowić się nad zmianą diety bądź uzupełnieniem jej odpowiednimi pierwiastkami oraz spożywaniem 2 litrów wody dziennie. Podczas sprzątania bądź zmywania naczyń niezbędne będą rękawiczki chroniące przed dostaniem się substancji chemicznych do włókna paznokcia. Kluczowe jest również nawilżanie nie tylko dłoni, ale także płytki paznokcia poprzez używanie kremów oraz olejków. W chłodniejsze dni warto pamiętać o rękawiczkach.

Pielęgnacja od zewnątrz

Pielęgnacja paznokcia powinna polegać przede wszystkim na używaniu pilnika szklanego bądź papierowego, a piłowanie należy wykonywać w jedną stronę. Niezbędne okażą się ponadto odżywki, których obecnie w drogeriach kosmetycznych jest niezliczona ilość. Warto wybrać coś dla siebie i pamiętać o regularnym stosowaniu. Każdorazowe malowanie paznokcia należy rozpocząć od nałożenia preparatu regenerującego. Nawilżanie i natłuszczanie powinno stać się obowiązkiem w drodze do odnowy paznokcia od zewnątrz.
Dla wszystkich Pań, które po krótkim czasie szybko zniechęcają się do pielęgnacji dłoni warto podkreślić, iż odnowa paznokci to proces wieloetapowy, który od razu nie przyniesie efektów. Liczy się cierpliwość oraz regularność i systematyczność stosowania preparatów regenerujących.

Panie, które jednak wolałaby skorzystać ze specjalistycznej wiedzy oraz porady kieruję na portal Moment.pl, poprzez który możliwa jest rezerwacja w najbliższym salonie kosmetycznym. Profesjonalnie wykonany manicure dla wielu kobiet może okazać się zbawienny. Dostępność ofert jest na tyle duża, iż każda kobieta znajdzie coś dla siebie.