Nad morze z dziećmi – gdzie pojechać i gdzie się zatrzymać?

By rodzinne wakacje były udane, trzeba je najpierw dokładnie zaplanować. To podwójnie konieczne, jeżeli chodzi o wyjazd gdzieś z dziećmi. Niektóre miejsca nad Bałtykiem są im zdecydowanie bardziej przyjazne niż inne. Gdzie pojechać z maluchami nad morzem, żeby cała rodzina była zadowolona z wyboru?

Dziecko w wózku – jakie miejscowości się sprawdzą?

Każda mama i każdy tata, którzy musieli pchać wózek po nierównym terenie wiedzą, że takie zadanie szybko odbiera dobry humor. Dlatego z najmłodszymi dziećmi warto pojechać tam, gdzie można z nimi wygodnie spacerować.

Z pozoru każda miejscowość z molo powinna się sprawdzać, jeśli wziąć pod uwagę bliskość morza na spacerze. W praktyce jednak w sezonie miasteczka te są dość zatłoczone. Rodzice polecają więc na ogół Juratę, Jastarnię, Sopot czy Gdynię. To także miasta, gdzie znajdziemy liczne Atrakcje dla dzieci nad morzem, również dla tych najmłodszych.

Spokojne miejsce – z dzieckiem, ale bez hałasu

Jak wyglądają okolice Bałtyku w pełni sezonu? To nie tajemnica – jest tłoczno! Trudno znaleźć wolne miejsce na plaży, a nawet na deptaku trzeba przeciskać się pomiędzy setkami innych turystów. Osoby, którym zależy przede wszystkim na spędzeniu wysokiej jakości czasu z rodziną, skorzystają raczej na wyborze małej miejscowości.

Może to być choćby Darłówek, Karwia albo Sarbinowo – ważne, żeby nie była ona w danym roku na szczycie popularności. Nie trzeba się przy tym obawiać o atrakcje dla dzieci nad morzem – nie brakuje ich na całym wybrzeżu. A rodzice z pewnością wezmą w nich udział chętniej, jeśli nie będą zestresowani ciągłym zgiełkiem.

Gdzie się zatrzymać? Wybór kwatery z dziećmi

Zamawiając dla rodziny kwaterę w wybranej miejscowości, nie należy sugerować się tylko cenami. Równie ważna jest jej lokalizacja, bliskość sprawdzonych restauracji i atrakcji dla dzieci nad morzem, a także dojazd.

Natrafić na mało znany, ale przyjazny dzieciom pensjonat, hotel albo domek to jak znaleźć żyłę złota! Na pewno warto zapisać jego adres pod koniec wakacji. Takie informacje to później skarb dla innych rodziców, którzy też poszukują dla siebie idealnego miejsca. A poza tym – czemu nie wrócić tam za rok?