Jak zorganizować transport dla gości weselnych?

Jak zorganizować transport dla gości weselnych?

Organizacja wesela to spore przedsięwzięcie. Zwłaszcza jeśli zależy nam na niezapomnianych przeżyciach i komforcie gości. Dopiąć trzeba mnóstwo szczegółów. Jednym z nich jest zapewnienie gościom wygodnego transportu. Podpowiadamy jak się do tego zabrać.

Czy wynajem autokaru na wesele jest konieczny?

Obecnie prawie każdy ma własny samochód, więc organizacja transportu na wesele przestała się kojarzyć z czymś, o co koniecznie trzeba zadbać. Warto jednak pamiętać, że wesele to wielogodzinna, intensywna impreza, na której często sięga się po alkohol.

Warto zawczasu pomyśleć o komforcie gości, zwłaszcza jeśli wesele odbywa się w znacznej odległości od urzędu czy kościoła. To też dobra opcja, jeśli ślub lub impreza odbywa się w miejscu, gdzie liczba miejsc parkingowych jest ograniczona.

Nic na ostatnią chwilę

Organizując ślub wszystko trzeba robić z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie inaczej jest z wynajmem autokaru na wesele. Wstępnej rezerwacji najlepiej dokonać na kilka miesięcy przed planowaną datą uroczystości. Pozwoli to uniknąć stresu, ale przede wszystkim wybrać bardziej korzystną ofertę.

Warto z wyprzedzeniem też rozeznać się wśród gości ile osób potencjalnie będzie zainteresowanych przejazdem autobusem. Zdarza się, że wynajem wielkiego autokaru jest na wyrost, a zamiast tego można wystarczy wynajem busa.

O tym warto pamiętać podczas rezerwacji

Rezerwując autokar na wesele koniecznie trzeba podpisać umowę. Powinna ona nie tylko zawierać gwarancję zapewnienia autobusu w wybranym terminie, ale również zapisy o transporcie zastępczym w przypadku awarii i ewentualnych karach za niedotrzymanie umowy.

Warto też spisać z przewoźnikiem ustalenia dotyczące harmonogramu przewozu. Zapewni to komfort gościom, ale zwykle też wpływa na cenę. Inaczej będzie wyglądała opłata Wynajem autokaru na wesele dostępnego cały czas, a inaczej na konkretne przejazdy.