Problem bezpłodności

Problem bezpłodności

Problem bezpłodności jest coraz większy. Na naszą płodność ma wpływ wiele czynników i czasami warto po prostu zmienić trochę swoje życie, żeby móc cieszyć się z posiadania potomstwa.

Czy warto wykonać test na płodność?

Jeżeli bezskutecznie próbujesz zajść w ciążę, to wykonanie testu na płodność wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Nawet jeśli nie będziemy zadowoleni z wyniku testu, to przynajmniej będziemy wiedzieli, że mamy problem, który powinniśmy skonsultować ze specjalistą.

Test na płodność dla par można kupić w sieci i jego wykonanie nie jest skomplikowane. Oczywiście decydując się na zakup w Internecie należy najpierw upewnić się czy kupujemy odpowiedni produkt. Lepiej kupić testy na płodność dla par w aptece, ale wiadomo, że nie zawsze jest taka możliwość.

Test z surowicy krwi

Jeśli chcemy sprawdzić płodność naszą i partnera, to warto pomyśleć o wykonanie testu z surowicy krwi. To badanie jest bardziej precyzyjnie i dzięki niemu szybko dowiemy się, która osoba w związku ma problem z bezpłodnością. Test z surowicy krwi może być wykonywany zarówno przez kobietę, jak i mężczyznę.

Z surowicy krwi można wykonać dwa rodzaje testów: pośredni i bezpośredni. W teście pośrednim wykorzystuje się plemniki anonimowego dawcy. Test bezpośredni wykonywany jest z plemnikami aktualnego partnera.

Dobre wyniki testów

Jeżeli wykonaliśmy testy na płodność dla par i wyniki wskazują na to, że nie mamy problemów z bezpłodnością, to warto zastanowić się nad innymi czynnikami, które utrudniają zajście w ciążę. Czasami zmiana sposobu odżywiania może nam pomóc. Z całą pewnością unikanie stresu również może być pomocne. Tak samo jak zrezygnowanie z używek.

W niektórych przypadkach nie możemy zajść w ciążę z powodu problemów z hormonami. Jeżeli wykonamy odpowiednie badania i lekami wyrównamy poziom hormonów w organizmie, to być może uda się zobaczyć na teście wymarzone dwie kreski. Warto dowiedzieć się trochę więcej na ten temat i skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w leczeniu bezpłodności.