Wyposażenie łazienki – jak wybrać ponadczasowe akcesoria?

Wyposażenie łazienki – jak wybrać ponadczasowe akcesoria?

Projektanci wnętrz przekonują, że wyposażenie łazienki może być nie tylko funkcjonalne, ale też posiadać walory dekoracyjne. Umiejętnie dobrane wyposażenie sprawi, że nasza łazienka będzie prezentowała się elegancko, a dodatkowo będzie miejscem przyjaznym domownikom.

Przy wyborze wyposażenia łazienki postawmy na minimalizm

Zbyt duża ilość ozdób i akcesoriów w łazience nigdy nie wygląda dobrze, nawet, gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużego domu. Pomieszczenie takie będzie wyglądało na zagracone, a nam będzie trudno utrzymać je w czystości.

Im mniej przedmiotów będzie się znajdowało w łazience, tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że mamy redukować ilość swoich kosmetyków. Szampony, płyny do kąpieli, żele pod prysznic, olejki, oliwki, sole do kąpieli należy trzymać w zamykanych szafeczkach lub w specjalnie do tego celu przeznaczonych pojemnikach. Zdecydowanie unikajmy układania wszystkich kosmetyków obok wanny czy w kabinie prysznicowej.

Wyposażenie do łazienki w jednym stylu

Specjaliści od dekoracji wnętrz radzą, żeby wszystkie elementy wyposażenia łazienki były utrzymane w jednym stylu. Jeżeli zdecydujemy się na mydelniczki z marmuru, postarajmy się, żeby reszta wyposażenia (o ile to możliwe) była wykonana z tego samego materiału lub surowców pasujących stylistycznie (do marmuru pasuje między innymi metal lub drewno).

Zadbajmy też o to, żeby wyposażenie w naszej łazience było funkcjonalne i przyjemne dla oka. Pamiętajmy, że wartość dekoracyjną mogą mieć przedmioty codziennego użytku – wieszaki, mydelniczki, kubeczki, ręczniki. Jeżeli nie możemy odmówić sobie ozdób nie posiadających praktycznego zastosowania – wybierzmy jeden, maksymalnie dwa takie przedmioty.

Stawiajmy na wysokiej jakości materiały

Wyposażenie łazienki powinno służyć nam przez długie lata. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy zostanie ono wykonane z wysokiej jakości surowców. Warto jest stawiać na solidne materiały nawet wówczas, gdy musimy zapłacić za nie nieco więcej.

Zdaniem wielu dekoratorów wnętrz dobrym pomysłem jest kupowanie wyposażenie do łazienek od renomowanych producentów akcesoriów łazienkowych.