Mezoterapia igłowa – czas na gruntowną regenerację skóry twarzy

Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na iniekcji wybranego „koktajlu” w powierzchniowe warstwy skóry. Charakteryzuje się silniejszym działaniem niż kosmetyki – działa szybciej i daje trwalsze efekty. Co warto wiedzieć o mezoterapii igłowej twarzy, zanim udamy się na zabieg?

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Ponieważ mezoterapia igłowa jest zabiegiem iniekcyjnym, powinna być wykonywana przez lekarza. W większości przypadków nie wymaga znieczulenia. Procedura polega na wstrzyknięciu niewielkiej dawki wybranego preparaty w kilku punktach na twarzy, w zależności od zamierzonego efektu. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Podczas zabiegu skórze dostarczane są substancje aktywne, które przyczyniają się do jej rewitalizacji, odmłodzenia, nawilżenia i odżywienia. Znacznie poprawia się metabolizm komórek. Dodatkowo mikrouszkodzenia skóry wywołane zastrzykami stymulują fibroblasty (komórki skóry) do produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Poprawia się mikrokrążenie w skórze. Następuje stopniowy lifting twarzy.

Mezoterapia kwasem hialuronowym i inne rodzaje mezoterapii na twarz

Istnieje wiele zabiegów, podczas których wykorzystuje się mezoterapię igłową jako metodę aplikacji substancji aktywnych do skóry. Na przykład w Klinice Miracki w Warszawie mezoterapię igłową stosuje się m.in. w następujących zabiegach:

 • Mezoterapia kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja znana przede wszystkim z właściwości wypełniających i nawilżających i takie właśnie jest główne działanie mezoterapii igłowej z jej zastosowaniem. W skórę nie wstrzykuje się czystego kwasu hialuronowego, ale preparaty zawierające go w swoim składzie. W zależności od połączenia składników można uzyskać nieco inny efekt terapeutyczny.

 • Mezoterapia kolagenowa Nithya

Kolagen to jeden z najważniejszych składników skóry, odpowiedzialny za jej jędrność i młody wygląd. Z czasem ubywa go z naszego organizmu. Preparat Nithya zawiera czysty kolagen typu I nowej generacji, który uzupełnia ubytki kolagenu związane z upływem czasu. Jednocześnie mezoterapia igłowa stymuluje komórki skóry do produkcji własnych składników strukturalnych.

 • Mezoterapia igłowa preparatem Nucleofill

Nucleofill firmy Croma Pharma to innowacja w odmładzaniu i profilaktyce przeciwstarzeniowej. Mezoterapia twarzy z użyciem tej substancji prowadzi do silnej biostymulacji i głębokiej odnowy skóry. W składzie tego mezokoktajlu znajdują się polinukleotydy – substancje, które charakteryzują się działaniem liftingującym, nawilżającym i antyoksydacyjnym (wymiatają wolne rodniki). Regeneracja skóry odbywa się tu na poziomie komórkowym, co oznacza, że procesy naprawcze zachodzą głęboko, tym samym dając długotrwałe i spektakularne efekty.

 • Mezoterapia pod oczy Dermaheal

Jest to tzw. mezoterapia peptydowa (biomimetyczna). Wieloskładnikowy preparat Dermaheal został opracowany specjalnie z myślą o odmładzaniu delikatnej okolicy oczu. Oprócz kompleksu aminokwasów i kwasu hialuronowego zawiera też witaminy, składniki mineralne, nukleotydy, koenzymy i przeciwutleniacze. Dzięki tej unikalnej kombinacji mezoterapia igłowa poprawia mikrokrążenie, redukuje objawy starzenia, spłyca „kurze łapki”, likwiduje obrzęk („worki” pod oczami).

Efekty, jakie można uzyskać dzięki mezoterapii igłowej twarzy:

 • wypełnienie drobnych zmarszczek,
 • lifting twarzy – poprawa napięcia i jędrności,
 • odżywienie skóry, dodanie jej blasku,
 • głębokie nawilżenie skóry,
 • redukcja zasinień i „worków” pod oczami,
 • spłycenie blizn potrądzikowych,
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa – opóźnienie procesów starzenia się skóry.

Więcej na temat mezoterapii igłowej dowiesz się od specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu.