Czym są domy gotowe?

Czy wiesz o tym, że budowa domu wcale nie musi się rozkładać na wiele lat? Takie inwestycje da się zrealizować w ciągu zaledwie… kilku miesięcy. W dodatku przy zastosowaniu ekologicznych materiałów, dobrych dla naszego zdrowia.

Są to tzw. „domy gotowe”, nazywane również „domami z paczki”. Są wykonywane z tzw. prefabrykatów. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, na czym polega ta technologia budowy oraz z czym się wiąże.

Domy gotowe – jak buduje się z prefabrykatów?

Budowa z prefabrykatów odbywa się w oparciu o wybrany wcześniej projekt – to jeden z nielicznych elementów wspólnych z wciąż dominującymi w Polsce inwestycjami w technologii murowanej. Mogą to być obiekty parterowe, piętrowe, zawierające użytkowe poddasze, a nawet duże budynki wielorodzinne.

WOLF Haus ma w swojej ofercie wiele gotowych projektów. Można wybrać jeden z nich albo wprowadzić do niego pewne modyfikacje – tak, by gotowy obiekt odpowiadał na potrzeby przyszłych domowników.

Kiedy kwestie formalne i projektowe są załatwione, można przystąpić do rozpoczęcia budowy. Jednak w odróżnieniu od obiektów murowanych, najbardziej pracochłonne działania wcale nie są prowadzone w terenie, ale w specjalnie przystosowanym parku maszynowym. To miejsce, w którym nowoczesne technologie i umiejętności pracowników pozwalają stworzyć główne części konstrukcyjne budynku. Z taśmy produkcyjnej „wychodzą” m.in. ściany czy stropy, a ich budowa odbywa się przy zastosowaniu wysokiej jakości drewnianych beli oraz z dbałością o każdy szczegół i to dosłownie co do milimetra.

Dopiero po zakończeniu tego etapu roboty przenoszą się na plac budowy. Gotowe elementy są pakowane na ciężarówki i przewożone na miejsce. Tam – przy wykorzystaniu dźwigu i pracy doświadczonych montażystów – obiekt jest składany w solidną całość.

Domy gotowe – dlaczego warto?

Na zastosowanie tej technologii budowy coraz częściej decydują się zarówno osoby prywatne, jak i deweloperzy. Nic dziwnego – korzyści z takiego rozwiązania jest mnóstwo.

Zacznijmy od tego, że prefabrykacja pozwala na szybką realizację inwestycji. Stan deweloperski można uzyskać już po około trzech miesiącach. Jeśli dołożymy do tego kwestię wyposażenia domu w różne udogodnienia, to – w zależności od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić – w takim obiekcie można zamieszkać już po około pięciu miesiącach od rozpoczęcia montażu!

Wbrew pozorom, opisywane tu podejście do budowy domu to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy oraz zaangażowania właściciela działki. W dużym skrócie po jego stronie jest tylko załatwienie najważniejszy kwestii formalnych i wybór projektu. Nie musi szukać ekip do wykonywania poszczególnych zadań, koordynować ich prac, czy samodzielnie zamawiać materiałów. Tymi oraz wieloma innymi kwestiami zajmują się specjaliści z WOLF Haus.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej szczegółów, dotyczących domów gotowych albo masz wątpliwości, które nasi specjaliści mogą rozwiać, to WOLF Haus jest do Twojej dyspozycji. Koniecznie zajrzyj na stronę https://wolfhaus.pl/domy-gotowe/.