Skuteczne środki przeciw biegunce zwierząt hodowlanych. Rodzaje preparatów Bentawet

Biegunka u zwierząt hodowlanych jest zagrożeniem niezależnie od gatunku. Wymaga jednak innego podejścia w przypadku świń i krów, ponieważ zwierzęta te odróżniają się budową układu trawiennego i przyjmowanym pokarmem. Preparaty na biegunkę dla świń i krów powinny być ściśle dopasowane do specyfiki ich organizmów. Poznaj rodzaje preparatów na biegunkę dla poszczególnych zwierząt hodowlanych.

Naturalne środki na biegunkę u zwierząt hodowlanych

Każdy hodowca chce podawać swoim zwierzętom to, co najlepsze, i uchronić je przed chorobą oraz drogim i obciążającym organizm leczeniem. Biegunka, która osłabia zwierzęta, szybko się rozprzestrzenia i powoduje spadki wydajności hodowli, to jeden z podstawowych problemów zdrowotnych. Można mu łatwo zapobiec, stosując naturalne dodatki paszowe. Do takich zalicza się Bentawet.

Produkty Bentawet są dostępne w trzech odmianach przeznaczonych dla różnych zwierząt gospodarskich:

  • Bentawet C – na biegunkę cieląt,
  • Bentawet Z – na biegunkę krów,
  • Bentawet P – na biegunkę prosiąt i dorosłych świń.

Wszystkie produkty Bentawet charakteryzują się naturalnym składem i bezpieczeństwem stosowania. Można je podawać bardzo młodym osobnikom i samicom w okresie okołoporodowym oraz w czasie laktacji. Bentawetów można  używać zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo. Działają wielotorowo, znacząco przyspieszając powrót zwierząt do zdrowia.

Bentawet C – na biegunkę cieląt

Bentawet C ma działanie resorbujące. Aktywizuje też układ immunologiczny. Wiąże wodę, nie dopuszczając do odwodnienia zwierzęcia. Może być stosowany nawet z antybiotykiem. W skład preparatu wchodzą: glinokrzemiany, tymianek i kora dębu. Bentawet C, dzięki swojemu zapachowi, jest chętnie zjadany przez cielęta. Poprawia apetyt, normalizuje gospodarkę kwasowo-zasadową u przeżuwaczy, pochłania toksyny.

Bentawet Z – na biegunkę krów

Dla dorosłych krów przeznaczony jest Bentawet Z o składnie podobnym do Bentawetu C, wzbogacony jednak o pięciornik i tatarak. Idealne zharmonizowane składniki gwarantują skuteczność działania przeciwbiegunkowego. Ponadto poprawiają apetyt i mleczność. Bentawet Z może być podawany profilaktycznie i leczniczo, także z antybiotykami. Nie wpływa negatywnie na jakość mleka, więc nadaje się dla krów karmiących młode oraz krów dojnych.

Bentawet P – na biegunkę świń

Dla świń (prosiąt oraz dorosłych okazów) stworzono Bentawet P. Również tu podstawą są glinokrzemiany. W składzie preparatu na biegunkę trzody chlewnej znajdziemy też: tlenek cynku, cukier, tymianek i korę dębu. Dodatki smakowo-zapachowe są bardzo ważne, bo zapewniają chętne spożywanie dodatku paszowego, jak i całej tak wzbogaconej paszy.

Bentawet P ogranicza biegunki przez osłonę kosmków jelitowych, wiązanie toksyn i zatrzymywanie wody. Nie dopuszcza do osłabienia zwierzęcia, utrzymując prawidłowe wchłanianie składników pokarmowych w jelitach i zwiększając apetyt. Dostarcza też cennych mikroelementów. Poprawia laktację u macior, co wpływa pozytywnie na całe następne pokolenie prosiąt.

Niezależnie od tego, jakie zwierzęta hodujesz, niedroga, całkowicie naturalna i bezpieczna w stosowaniu mieszanka paszowa przeciw biegunce Bentawet powinna być zawsze pod ręką.