Jak dobrać torebkę do okazji?

Torebka to nie tylko akcesorium do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. To także, a może nawet przede wszystkim, nieodłączny element damskiej stylizacji na praktycznie każde wyjście. Oferta producentów torebek jest bardzo rozbudowana i zróżnicowana, obejmuje różne fasony, materiały, rozmiary. Nie ma torebki, która pasowałaby do każdej okazji, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać tę najodpowiedniejszą. Wystarczy trzymać się kilku zasad.

Najważniejszy jest rozmiar

Pierwsza i kluczowa zasada to rozmiar torebki.

– „Zależność w tej kwestii jest bardzo prosta – mówi przedstawicielka sklepu internetowego Manzana – Im bardziej oficjalna okazja, tym mniejsza powinna być nasza torebka. Jeśli wybieramy się na kawę z przyjaciółkami lub zakupy, niewielka kopertówka raczej nie będzie zbyt przydatna – nie schowamy w niej żadnych przydatnych przedmiotów, zaś jej elegancki wygląd będzie licował z resztą luźnego ubioru. Z kolei do sukni, którą założymy na wystawne przyjęcie bądź oficjalną imprezę nie będzie pasować duży, zwisający nam z ramienia shopper”.

Torebka a wzrost

Kolejna zasada to dobór rozmiaru torebki do naszego wzrostu. Panie wysokie mogą sobie pozwolić na noszenie torebek większych i bardziej ozdobnych, np. dekorowanych cekinami lub frędzlami. Tego typu torby mogą jednak okazać się zbyt przytłaczającej dla bardziej filigranowej sylwetki.

Torebka w kontekście kreacji

Wybierając torebkę pamiętajmy, że jest ona dodatkiem i powinna być dobierana pod stylizację, a nie na odwrót. Co prawda moda w tej kwestii uległa już pewnego rozluźnieniu i nie musimy już trzymać się sztywnych zasad takich jak dopasowanie torebki pod kolor butów czy nakrycia głowy, wciąż jednak warto uważać, żeby torebka pasowała do stroju, który właśnie na sobie nosimy. Kolorowe, bardzo ozdobne torebki idealnie spiszą się w kontekście takich stylów jak boho, jednak nie za dobrze będą pasować do kreacji jednokolorowych, które zakładamy na wyjątkowe okazje. Za wyjątek można tutaj uznać torebki czarne, które świetnie prezentują się niezależnie od tego, z jaką stylizacją je połączymy.

Co mówi moda?

Ostatnim, lecz nie mniej istotnym czynnikiem są aktualne trendy. Jeśli chcemy, żeby nasze dodatki nadawały stylizacji dodatkowego smaku, warto zadbać o to, by były zgodne z obecnie panującą modą. W dzisiejszych czasach szczególnie dużym uznaniem cieszą się uniwersalne listonoszki, które możemy założyć zarówno na zakupy, jak i na randkę. Nie musimy przejmować się, że po pewnym czasie torebka wyjdzie z mody – trendy mają to do siebie, że z czasem powracają do łask.