Jakie zalety mają rękawice nitrylowe?

sklep salva (28).jpg

Rękawice nitrylowe to doskonały wybór dla osób stawiających na wysoką jakość. Kauczuk syntetyczny to bezpieczne tworzywo, które nie posiada w swoim składzie żadnych toksycznych związków. Warto dodać, że jest ono bezpieczne dla alergików. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia wysypki, podrażnień, zaczerwienień skóry.

Skuteczna ochrona dłoni

Wysokojakościowe rękawice nitrylowe zapewniają skuteczną ochronę dłoni. Z pewnością docenią to osoby pracujące w branży medycznej, ale nie tylko. Zakres zastosowań omawianego produktu jest o wiele szerszy. Jest on wybierany przez tatuażystów, kosmetyczki, fryzjerów, rehabilitantów, kasjerów itd. Właściwie dopasowane rękawice nitrylowe niwelują rozprzestrzenianie się wirusów, bakterii, drobnoustrojów.

Rękawice nitrylowe sprawdzają się nie tylko podczas pracy. Bardzo chętnie wybierają je osoby przywiązujące dużą wagę do higieny. Zabezpieczenie rąk w miejscach użyteczności publicznej to dla wielu absolutna podstawa.

Nieprzeciętny komfort użytkowania

Rękawice nitrylowe zapewniają wysoki poziom wygody użytkowania. To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą zapomnieć o uciążliwym ucisku dłoni i innych niedogodnością. Kauczuk syntetyczny jest dość cienki, ale wyjątkowo mocny. Sporym atutem jest fakt, że elastycznie dopasowuje się on do kształtu i wielkości rąk. Podstawą jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Trzeba podkreślić, że rękawice ochronne nie mogą być ani zbyt ciasne, ani przesadnie luźne.

Rękawice nitrylowe posiadają liczne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej należy sprawdzić, do jakich celów przeznaczony jest wybrany produkt.

Wysoka wytrzymałość

Rękawice nitrylowe renomowanych marek odznaczają się imponującą wytrzymałością. Nie wykazują one tendencji do pękania lub innych uszkodzeń mechanicznych. Z tego względu jedna para może posłużyć długie godziny. Ten fakt zostanie doceniony przez osoby poszukujące ekonomicznych produktów.

Rękawice nitrylowe są o wiele delikatniejsze niż lateksowe. Właśnie dlatego sięgają po nie alergicy oraz posiadacze bardzo wrażliwej skóry. Należy jednak pamiętać, że rękawiczki jednorazowe nie mogą być wielokrotnie ściągane oraz zakładane. Takie zachowanie zwiększa ryzyko przenoszenia bakterii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rękawice nitrylowe.