Sonax – historia marki, działanie i dostępność

Na rynku detailingowym szczególną popularnością cieszą się producenci, którzy aktywnie działają i rozwijają się od ponad 50 lat. Jednym z nich jest niemiecka firma ze zróżnicowaną ofertą kosmetyków, wliczaną w poczet najlepszych przedsiębiorstw detailingowych na świecie. Przedstawiamy wyjątkową markę Sonax!

Sonax – historia marki

Sonax to niemiecki producent kosmetyków detailingowych, istniejący już od 1949 roku. Początki marki sięgają jednak jeszcze wcześniej – w 1903 roku Franz Hoffmann, pradziadek obecnego właściciela firmy, zaczął zajmować się wydobywaniem krzemionki kamionkowej. Po drugiej wojnie światowej skupił się na produkcji past do sreber SONA. Z czasem zauważył potencjał krzemionki w odniesieniu do pielęgnacji samochodów i stworzył pierwszy wosk do zabezpieczania pojazdów mechanicznych. Nową serię produktów odróżnił od reszty artykułów, dodając do nazwy X – tak właśnie powstał SONAX.

W latach 60. XX wieku w Niemczech nastąpił tzw. cud gospodarczy. Na drodze nowowprowadzonych reform sytuacja w kraju szybko zaczęła się pozytywnie zmieniać. Coraz więcej osób było stać na zakup samochodu, a rytuał pielęgnowania swojego nowego auta stał się modnym hobby. Przez to cały czas rósł popyt na produkty Sonax, a marka zaczęła dynamicznie się rozwijać, dodając do oferty kolejne produkty. Współcześnie jest uznawana za jedną z najlepszych firm detailingowych na świecie.

Oferta produktów Sonax

Oferta produktów Sonax obejmuje szeroki wybór preparatów przeznaczonych do czyszczenia oraz pielęgnacji różnych elementów pojazdów mechanicznych. Szczególnie popularne są niezwykle skuteczne pasty polerskie, które są obecnie flagowymi produktami marki. W sprzedaży dostępne są środki do karoserii (np. Sonax Profiline Cutmax 250ml – Pasta Polerska), ale też konkretnych części auta (Sonax Profiline Headlight Polish – pasta do polerowania reflektorów 250 ml). Jednymi z najczęściej wybieranych artykułów jest także podstawowa chemia, np. Sonax XTREME zimowy płyn do spryskiwaczy Smart Dynamics Technology 4l czy Sonax Odmrażacz do szyb 500ml.

W ofercie produktów Sonax można zaleźć również rozmaite specjalistyczne specyfiki, takie jak np. Sonax XTREME Ultra Slick Detailer Ceramiczny 750ml, Sonax sztyft do uszczelek czy Sonax preparat do usuwania żywicy 400ml. 

Gdzie kupić produkty Sonax?

Właśnie zastanawiasz się, gdzie kupić produkty Sonax? Wybierz profesjonalny sklep zajmujący się oficjalną dystrybucją marki. Jednym z najlepszych punktów sprzedaży jest Auto Na Blask, prowadzony przez doświadczonych specjalistów i pasjonatów. Można w nim znaleźć szeroki wybór artykułów tej marki w przystępnych cenach. Przy tym często da się skorzystać z różnych przecen, promocji, rabatów itp. Zamówienia są realizowane w krótkim czasie, a w razie potrzeby obsługa chętnie służy pomocą.

Pełną ofertę produktów Sonax w Auto Na Blask sprawdzisz na: https://autonablask.pl/producent/sonax/.