Kontenery morskie i ich zastosowania

Podstawowym i głównym celem, dla którego zaczęto produkować metalowe kontenery morskie był transport – lądowy też, ale przede wszystkim wodny – różnego rodzaju towarów. Z czasem okazało się jednak, że możliwości ich wykorzystania jest znacznie więcej. O jakich zastosowaniach kontenerów morskich mowa? Koniecznie czytajcie dalej, by się tego dowiedzieć!

Rodzaje kontenerów morskich

Kontenery morskie dzielimy na:

  • kontenery uniwersalne, które świetnie sprawdzają się do transportu oraz magazynowania właściwie każdego ładunku, który nie wykazuje specjalnych potrzeb, są to np. artykuły przemysłowe, odzież, artykuły do domu i podobne,
  • kontenery specjalistyczne, w których transportuje się i składuje towary o specjalnych wymaganiach, np. określonej temperaturze, ciśnieniu czy wilgotności.

Kontenery dzielimy też ze względu na ich rozmiar. Najczęściej wykorzystywane kontenery to te o długości 20 oraz 40 stóp.

Gdzie można spotkać metalowe kontenery morskie?

Jest sporo takich miejsc! Są to np. mobilne biura, magazyny czy laboratoria, ale także szatnie, przebieralnie oraz punkty handlowe i usługowe. Wykorzystywane w ten sposób kontenery pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i kapitału. Są zdecydowanie tańszym i szybszym rozwiązaniem niż budowa nieruchomości na biuro czy magazyn.

Skąd popularność kontenerów morskich?

Kontenery morskie to coraz chętniej wykorzystywane konstrukcje, które znalazły swoich zwolenników na całym świecie, ale także w naszym kraju. Cechuje je wysoka wytrzymałość na trudne warunki, odporność na ogień i wodę, a także fakt, że dzięki standardowym łącznikom, które się w nich stosuje, ich załadunek, transport i rozładunek są absolutnie bezproblemowe. Warto w tym miejscu podkreślić, że modernizacja kontenera i dostosowanie go do np. celów mieszkalnych, jest nieskomplikowana i stosunkowo – jeśli porównywać do budowy domu – tania.

Mobilny magazyn w kontenerze

Wykorzystanie kontenera morskiego jako magazynu to w naszej opinii genialny pomysł. Można w nim dość łatwo zorganizować przestrzeń do przechowywania większych przedmiotów, narzędzi, dokumentów, które są w nim bezpieczne i zabezpieczone przed kradzieżą oraz zniszczeniem wskutek zalania, spalenia, porwania przez wiatr.

Kontener morski jako dom tymczasowy? Strzał w dziesiątkę!

Kontener morski po uprzedniej modernizacji go na potrzeby mieszkania w nim, świetnie sprawdza się jak mieszkanie tymczasowe. Forma ta jest często wykorzystywana przez firmy budujące osiedla oraz drogi, które realizują inwestycje z dala od miejsca zamieszkania. W kontenerach mieszają wówczas pracownicy firmy. Po zakończeniu budowy lub działania na danym odcinku – z powodzeniem można przenieść pracowników razem z ‘mieszkaniami’ w miejsce kolejnej inwestycji.

Domy z kontenerów morskich

Jeszcze jakiś czas temu dom z kontenerów wydawał się wielu ludziom abstrakcją. Obecnie zauważamy jednak wciąż rosnące zainteresowanie budową domów całorocznych właśnie z kontenerów morskich. Oczywiście, nowoczesne domy z kontenerów w niczym nie ustępują klasycznemu budownictwu. Są równie designerskie, stylowe i świetnie wyglądające. Posiadają przeszklenia panoramiczne i wiele udogodnień, dzięki którym stały się prawdziwym smaczkiem na polskim rynku nieruchomości.