Jak dostać się do Gorzowa Wielkopolskiego?

Jak dostać się do Gorzowa Wielkopolskiego?

Gorzów Wielkopolski to piękne miasto znajdujące się w województwie lubuskim, nad rzeką Wartą oraz niedaleko od granicy z Niemcami. Słynie ono z dużej ilości terenów zielonych, tarasów widokowych (położone jest bowiem na wzgórzach) oraz przepięknej starówki. Nic więc dziwnego, iż wielu turystów pragnie odwiedzić tę miejscowość. Jak się tam dostać?

Podróż pociągiem

Jednym ze środków transportu, jakim możemy dostać się do Gorzowa Wielkopolskiego, jest kolej PKP. Stacja kolejowa regionalna znajduje się przy ulicy Dworcowej. Obsługuje ona około dwóch do trzech tysięcy pasażerów dziennie. Warto wspomnieć, iż dworzec ten został zbudowany już w połowie dziewiętnastego wieku (dokładnie w 1857 roku). Najnowsza modernizacja została wykonana w roku 2012, gdy Polska szykowała się na napływ kibiców z całej Europy z okazji Mistrzostw Euro w piłce nożnej. Z Gorzowa pociągiem dostaniemy się bezpośrednio, między innymi do Poznania, Wrocławia, Warszawy, Lublina czy nawet do Berlina.

Podróż PKS-em

PKS Gorzów jest kolejnym dobrym sposobem, by dostać się do tego pięknego miasta. PKS-em przyjedziemy tu z takich miejscowości jak Międzyrzecz, Międzychód, Nowa Sól, Strzelce czy Wolsztyn. Podróż powinna przebiec sprawnie i tanio, co jest niewątpliwą zaletą PKS Gorzów. Przystanek PKS-u w Gorzowie znajduje się niedaleko Dworca PKP, co bardzo ułatwia komunikację. Warto wspomnieć też, że istnieje możliwość wynajmu autobusu pasażerskiego wraz z kierowcą, jeśli tylko potrzebny nam będzie prywatny transport do wskazanego przez nas miejsca.

Komunikacja miejska

Warto dodać, iż w Gorzowie Wielkopolskim sprawnie działa także komunikacja miejska. Po mieście poruszają się zarówno autobusy (które objeżdżają także pobliskie miejscowości), jak i tramwaje. Jest to ogromne ułatwienie w poruszaniu się po mieście zarówno przez jego mieszkańców, jak i turystów.

Jak widać, Gorzów Wielkopolski jest całkiem dobrze skomunikowany z innymi polskimi miastami. Dostanie się tu komunikacją publiczną nie powinno stanowić więc żadnego problemu.