Różnego rodzaju zabiegi odmładzające wciąż cieszą się dużą popularnością. Aby wyglądać młodziej, stosujemy drogie kosmetyki, poddajemy się rozmaitym zabiegom, a nawet skomplikowanym operacjom. Ciągle szukamy nowych sposobów na osiągnięcie wymarzonych efektów. Najlepiej, żeby były one bezbolesne, a rezultat widoczny błyskawicznie.

Skalpel czy urządzenie RF?

Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej to dla wielu osób bariera nie do przekroczenia. Powodem mogą być koszty, niechęć do inwazyjnych metod czy po prostu strach przed bólem lub niepożądanymi skutkami takiego przedsięwzięcia.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem urządzeń RF. Zabiegi radiofrekwencji oferowane są przez gabinety kosmetyczne, ale można je wykonywać także samodzielnie. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia przeznaczone do zabiegów domowych.

Na czym polega radiofrekwencja i jakie przynosi efekty?

Radiofrekwencja (RF) jest promieniowaniem elektromagnetycznym, charakteryzującym się częstotliwością fal radiowych. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia RF jest nieinwazyjny i bezbolesny. Nazywany jest potocznie liftingiem bez skalpela i polega na wykorzystaniu działania fal radiowych, które podgrzewając włókna kolagenowe, powodują najpierw ich skurczenie, a następnie napięcie, czego rezultatem jest efekt liftingu.

Urządzenie RF wykorzystywane jest najczęściej przy zabiegach na twarz. Dzięki jego zastosowaniu można zredukować cienie pod oczami, drobne zmarszczki, zwiotczałą skórę na policzkach i podbródku. Fale radiowe przenikając przez skórę, pobudzają tkanki do odnowy. Dlatego po wykonaniu zabiegu widoczny jest efekt odmłodzonej cery.

Domowe zabiegi falami radiowymi

Urządzenie RF można też stosować w domu. Producenci prześcigają się w pomysłach, oferując coraz nowocześniejsze produkty. Domowe masażery do twarzy i innych partii ciała stosowane zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami producenta, również potrafią zaskoczyć skutecznością i osiągniętymi przy ich pomocy efektami.

Podobnie jak urządzenia stosowane przez profesjonalistów w gabinetach kosmetycznych, również te domowe są warte uwagi. W jednym i drugim przypadku warto jednak postawić przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo.