Jak sprawić by dom pięknie pachniał?

Jak sprawić by dom pięknie pachniał?

Zapach domu to jeden z ważnych czynników, które wpływają na jego atmosferę oraz samopoczucie domowników. Przyjemny zapach będzie także świadczył o tym, że dom jest czysty i zadbany. Co można zrobić aby cieszyć się ładnym zapachem w domu? Oto kilka praktycznych porad.

Kosz na śmieci

Bardzo ważną czynnością, w ramach dbania o świeżość powietrza w domu, pozwalającą uniknąć nieprzyjemnych zapachów, jest regularne opróżnianie kosza na śmieci oraz jego czyszczenie. Sam kosz może także emitować trudny do zlokalizowania, aczkolwiek dokuczliwy, zapach unoszący się w kuchni.

Dywany i wykładziny dywanowe

W przeciwieństwie do parkietów i płytek dywany, dywaniki i wykładziny mogą być źródłem nieprzyjemnego zapachu. W tym przypadku nie wystarczy dokładne odkurzanie. Najlepiej by co jakiś czas zostały one wyprane. Chociażby na sucho, przy użyciu sody oczyszczonej, która jest znana z tego, że bardzo dobrze pochłania zapachy. Wystarczy posypać sodą dywan, delikatnie go wyszczotkować, po czym pozostawić na około dwie godziny. Następnie należy dokładnie odkurzyć dywan. W podobny sposób można pozbyć się zapachów z materaców i posłań dla zwierząt.

Szafka na buty

Kolejnym miejscem, które może być źródłem nieprzyjemnego zapachu w domu, jest szafka na buty. Warto wyposażyć ją w pochłaniające zapachy i wilgoć torebeczki lub też regularnie spryskiwać obuwie neutralizatorem do zapachów. Jest to szczególnie ważne gdyż najczęściej szafki na buty znajdują się w pobliżu wejścia do domu, gdzie zapachy są szczególnie dobrze wyczuwalne dla każdego wchodzącego.

Trwały zapach do domu

Po pozbyciu się wszelkich źródeł nieprzyjemnych zapachów warto pójść o krok dalej i skorzystać z profesjonalnych produktów zapewniających trwały zapach w domu. Mogą to być spryskiwacze, dyfuzory lub nawilżacze powietrza z funkcją emisji olejków zapachowych. Tego typu produkty pozwolą na utrzymanie ładnego zapachu w domu. Chcąc wybrać Trwały zapach do domu dobrze jest kierować się także składem kompozycji zapachowych. Syntetyczne substancje mogą bowiem wywołać alergię u domowników.