Kiedy warto kupić stolik na jednej nodze?

Na rynku mamy właściwie nieograniczony wybór stołów. Znajdziemy te wykonane z drewna, metalu, szkła czy tworzyw sztucznych. Przeznaczone do kuchni, salonów czy na tarasy. Kolorom i stylom nie ma końca. Co z jednej strony bardzo cieszy, bo każdy na pewno znajdzie to, co mu odpowiada, ale bywa też przyczyną bólu głowy. Jeśli nie mamy jasno sprecyzowanych preferencji, łatwo się zagubić.

Dziś chcielibyśmy przyjrzeć się szczegółowo stołom czy stolikom kawowym na jednej nodze. We wnętrzach były stosowane już od stuleci i mimo przemijających mód, ciągle są bardzo popularne. O ich niegasnącym zainteresowaniu decyduje kilka cech, które sprawiają, że to bardzo podobające się i praktyczne rozwiązanie do wielu różnych typów wnętrz.

Wygląd

Stół na jednej nodze wygląda po  prostu stylowo i niebanalnie. Świetnie się wpasuje do wnętrz w stylu retro, ale i nowoczesnym aranżacjom dobrze robi jakiś przyciągający uwagę, intrygujący detal. Sprawdziliśmy w sklepie Meblant jak wygląda oferta na rynku i mamy ogromne pole wyboru, jeśli chodzi o stylistykę. Na rynku znajdziemy takie stoliki w wersji antycznej. Mogą być z drewna na przykład z fantazyjnymi nogami. Mogą być bardzo nowoczesne z nóżką z surowego czy niklowanego metalu i do tego szklanym lub wykonanym z surowego drewna blatem. Wybierać możemy, co tylko nam się podoba. Jedyną tylko rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę jest wielkość blatu – zbyt duży nie będzie dobrze wyglądał w niewielkich wnętrzach. Reszta zależy już tylko od naszej fantazji.

Praktyczność

Wspomnieliśmy już o wielkości wnętrz. Stolik na jednej nodze świetnie się zaprezentuje w każdej przestrzeni. Ma jednak ogromną zaletę, szczególnie istotną przy wnętrzach małych – wygląda lekko i nie przesłania wizualnie przestrzeni. Inną zaletą jest to, że możemy przy nim posadzić swoich gości i nikt nie będzie miał skrępowanych ruchów przez stołowe nogi.

Możemy też znaleźć dla niego bardzo różne zastosowanie. Może nam służyć za stół kuchenny, jako stolik kawowy do salonu, ale świetnie sprawdzi się także w roli kuchennej wyspy oddzielającej salon od kuchni lub jadalni.

Jeśli mamy niewiele przestrzeni w pokoju i często przestawiamy meble (np. żeby rozłożyć łóżko czy kanapę), to będzie idealne rozwiązanie dla nas – wygodny i lekki, można bez wysiłku przestawić go w pojedynkę.

Jego praktyczność docenią też osoby często urządzające przyjęcia w domu czy ogrodzie. Idealnie nadaje się, żeby przy nim przystanąć, postawić przekąskę czy drinka i uciąć miłą pogawędkę.