Jak dbać o noże kuchenne?

Kuchnia to serce domu. Powinna cieszyć oko, ale przede wszystkim musi być funkcjonalna, by gotowanie było przyjemnością. W wyposażeniu oprócz sprzętu AGD nie może zabraknąć drobnych, ale bardzo ważnych akcesoriów, jak dobrej klasy noże kuchenne. Aby te służyły przez lata, należy o nie właściwie dbać – co to oznacza w praktyce?

Jak wybrać odpowiednie noże kuchenne?

Funkcjonalna kuchnia to taka wyposażona w praktyczne meble i dobrej klasy sprzęt AGD. Ważny jest także funkcjonalny układ, ale i drobne akcesoria, które znacznie ułatwią gotowanie.W kuchni nie może zabraknąć między innymi różnej wielkości noży kuchennych. W te kwestii nie warto iść na kompromisy: dobrej jakości nóż to znaczne ułatwienie podczas pracy w kuchni. Najlepiej postawić na zestaw: z nożem do pieczywa, nożami do warzyw, nożem do mięsa. Wszystkie powinny być odpowiednio ostre, wykonane ze stali, wyposażone w wygodną rękojeść, która zapewni stabilność.

Zasady dbania o noże kuchenne

Jedną z najważniejszych cech dobrego noża jest ostrze. Nawet najlepsze z czasem może ulec stępieniu, jeśli będzie źle traktowane. Jak właściwie dbać o noże kuchenne? Po pierwsze, należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta, co w przypadku większości noży oznacza ręczne mycie – noże myte w zmywarce szybciej się tępią. Jeśli posiadają drewnianą czy plastikową rączkę, ta również może ulec zniszczeniu. Druga kwestia to regularne ostrzenie. Ręczna lub elektryczna ostrzałka do noży to obowiązkowy gadżet w każdym domu.

Elektryczna ostrzałka do noży – oszczędność czasu i nerwów

Choć ręczne ostrzałki są tańsze, te elektryczne cieszą się coraz większą popularnością z kilku powodów. Po pierwsze, pozwalają oszczędzić sporo czasu i energii – są szybsze, więc ostrzenie nimi noży jest znacznie wygodniejsze. Po drugie, elektryczna ostrzałka do noży jest także skuteczniejsza. Ostrze odzyskuje dzięki niej swoje pierwotne właściwości, a nóż mimo upływu czasu zachowuje się jak nowy. Gdzie szukać dobrej jakości elektrycznych ostrzałek do noży? Najlepiej w dobrze wyposażonym sklepie z akcesoriami do kuchni – działającym czy to stacjonarnie, czy w sieci.

Elektryczne ostrzałki do noży dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.