Symboliczny prezent na Komunię. Co wybrać?

Znalezienie dobrego pomysłu na prezenty na Komunię dla dziewczynki – ale i dla chłopca – nie zawsze okazuje się łatwe. Można, rzecz jasna, podążać za modą. Kupić komputer czy laptop, drona lub quad… ale czy na pewno o to chodzi? Już pomijając sam aspekt finansowy, akurat Pierwsza Komunia może nie być tą najwłaściwszą okazją.

Nie zapominajmy, że w Komunii – oraz pozostałych sakramentach – chodzi przede wszystkim o przeżycie duchowe. To właśnie ono powinno być najważniejsze. Perspektywa wielkich materialnych upominków wydaje się je przyćmiewać – a szkoda. Zostawmy więc te kosztowne prezenty na inne okazje, które o wiele lepiej będą do tego pasowały. Na Komunię wybierzmy natomiast coś symbolicznego, co będzie nawiązywało bezpośrednio do świętowanej uroczystości.

Doskonale sprawdzi się w tym wypadku prezent personalizowany.

Personalizowane prezenty z okazji pierwszej Komunii Świętej

Za przykład niech posłuży długopis Parker NA KOMUNIĘ. To upominek z rodzaju tych bardzo praktycznych, a jednocześnie tradycyjnych, przy czym nie sposób odmówić mu uroku. Co więcej, zamknięty jest w efektownym opakowaniu, które ozdobić można samodzielnie wybranymi napisami. To wspaniały sposób na to, aby zadedykować prezent, przekształcając go w jedyną w swoim rodzaju pamiątkę.

Innym z pomysłów na prezenty na Komunię dla dziewczynki są czekoladki belgijskie PREZENT NA KOMUNIĘ OD CHRZESTNEJ. To jedna z tych rzeczy, którym nie oprze się żaden łasuch. Smakowitą zawartość skrywa personalizowane opakowanie, które z pewnością warto zachować sobie na pamiątkę. Czekoladki natomiast warto zjeść jak najszybciej – zresztą… co do tego akurat nikogo chyba nie będzie potrzeby przekonywać.

To tylko wybrane pomysły na komunijne upominki, jednak dobrze pokazują to, że dobry prezent wcale nie musi być duży, drogi czy pod jakimś względem spektakularny. Zupełnie nie o to chodzi. A o co chodzi? O to, żeby upominek pokazywał, że został przygotowany specjalnie z myślą o konkretnej okazji. Że w jego przygotowanie włożono serce – i to właśnie widać.

Dlatego tak dobrze sprawdzają się prezenty personalizowane. One już na pierwszy rzut oka się wyróżniają. Nie sposób pomylić ich z jakimikolwiek uniwersalnymi gadżetami z supermarketu, a mimo to jednak do ich przygotowania nie potrzeba wcale wiele czasu ani wysiłku. Wystarczy dobry pomysł i chwila wolnego, by uzyskać naprawdę dobre rezultaty.

Jeżeli więc nie chcesz wydawać na prezenty na Komunię dla dziewczynki czy chłopca całej pensji, brać pożyczki, ani poddawać się dosłownie szalonej modzie, sięgnij po prezenty personalizowane. Dla chrześnicy, dla córki znajomych, dla dziecka z rodziny – niech cieszą, a potem, po latach, przypominają o uroczystości, przy której zostały wręczone. Mogą być poważne i symboliczne, mogą być sympatyczne i humorystyczne – każdy wybór jest dobry. Przynajmniej tak długo, jak długo pamięta się o najważniejszym. W tym przypadku – o duchowych przeżyciach związanych z uroczystością.

Zajrzyj już dzisiaj na Crazyshop.pl i sprawdź jeszcze inne pomysły na prezenty na Komunię dla dziewczynki – stwórz niepowtarzalny upominek, który będzie też fantastyczną pamiątką wydarzenia.