Manicure hybrydowy w domu

nailscompany.eu nails (11) .jpg

Piękne, zadbane paznokcie są dla wielu kobiet niezwykle ważne, dlatego często decydują się na regularne wizyty u kosmetyczki. Jednak dzięki coraz łatwiejszemu dostępowi do profesjonalnych produktów oraz informacji, można się zdecydować na wykonanie manicure również samodzielnie w domu. Od czego zacząć i jakie produkty wybrać?

Jaki typ manicure można wykonać w domu?

Samodzielnie w domu można wykonać praktycznie każdy typ manicure. Najważniejsze jest rozeznanie się w temacie i dobranie wlasciwej techniki do swoich potrzeb. Później wystarczy zdecydować się na kolor i zaopatrzyć w niezbędne produkty.

Najczęściej kobiety decydują się na malowanie paznokci tradycyjnymi, drogeryjnymi lakierami. Jest to dobry wybór dla wszystkich, którzy lubią częste zmiany koloru. Jednak jeżeli zależy Ci na trwałości warto zdecydować się na przykład na manicure hybrydowy.

Jak przygotować się do manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy nie wymaga specjalnych umiejętności, a odrobina wprawy i cierpliwości pozwoli na cieszenie się ulubionym kolorem paznokci przez kilka tygodni. Istotne jest również to, że ta technika nie wymaga dużej ingerencji w płytkę paznokcia.

Chcąc wykonać tego typu manicure w domu trzeba zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów. Niezbędny jest zakup specjalnej lampy, która dokładnie wysuszy kolejne warstwy i utwardzi je. Trzeba również kupić specjalną bazę, lakier i tak zwany top. Takie topy, lakiery czy bazy do paznokci można zakupić online lub w profesjonalnych sklepach stacjonarnych.

Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy?

W pierwszej kolejności warto odpowiednio przygotować same panokcie. Przede wszystkim należy oczywiście dokladnie oczyścić płytkę paznokci i starannie wyrównać ich długość, a następnie przetrzeć specjalnym odtłuszczaczem do paznokci.

Przygotowane w ten sposób paznokcie są gotowe do malowania. Wykonując manucure hybrydowy w pierwszej kolejności trzeba nałożyć jedną warstwę bazy do paznokci, następnie nakłada się dwie warstwy lakieru do paznokci i top. Każda warstwa musi zostać utwardzona przy pomocy specjalnej lampy. Dobrze wykonany manicure hybrydowy jest bardzo trwały, paznokcie mogą się prezentować atrakcyjnie nawet przez kilka tygodni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bazy do paznokci.