Jak olejować włosy?

Fascynują Cię naturalne sposoby pielęgnowania włosów? Chcesz wypróbować jeden z nich? Poznaj metodę nakładania oleju na kosmyki, czyli olejowanie. To prosty sposób na to, żeby przywrócić włosom miękkość, blask i zdrowy wygląd. Dowiedz się więcej.

Co jest potrzebne do olejowania włosów?

Aby rozpocząć przygodę z olejowaniem włosów, nie potrzebujesz drogich kosmetyków czy gadżetów pielęgnacyjnych. Z powodzeniem wystarczą Ci:

  • ręcznik lub turban – do zabezpieczenia naolejowanych kosmyków,
  • olej dopasowany do porowatości włosów, np. kokosowy, słonecznikowy, z pestek dyni czy lniany – zawierają one wiele cennych składników odżywczych, które wnikają w głąb kosmyków i pomagają je zregenerować, wzmocnić oraz zabezpieczyć przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jednak nie każdy wie, jaka jest porowatość jego włosów. Dlatego warto sięgnąć po uniwersalne produkty kosmetyczne, które zawierają kilka różnych olejów. Znajdziesz je np. przez aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid. Ich receptury zostały tak skomponowane, aby zapewnić kosmykom niezbędne składniki, które wspierają ich wygładzanie i regenerację.

Jak prawidłowo olejować włosy?

Masz odpowiedni produkt? Czas rozpocząć olejowanie! Są dwie podstawowe metody nakładania oleju na włosy:

  • na sucho, czyli przez rozsmarowanie produktu na suchych kosmykach,
  • na mokro, czyli przez nałożenie oleju na pasma zwilżone lub pokryte np. maską albo odżywką do włosów.

Po zaaplikowaniu produktu należy owinąć włosy ręcznikiem, aby utrzymać odpowiednią temperaturę podczas zabiegu i pozostawić na co najmniej 30 minut. Potem całość należy zmyć.

Masz problem z opanowaniem prawidłowej pielęgnacji włosów? Zamiast eksperymentować, skorzystaj z porady wykwalifikowanego fryzjera. Teraz możesz umówić wizytę u profesjonalisty np. za pośrednictwem aplikacji takiej jak https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci znaleźć dogodną datę i godzinę spotkania. Dodatkowo możesz poprosić, aby Twoimi włosami zajął się konkretny fryzjer – wystarczy wybrać imię pracownika podczas rezerwacji wizyty.

Olejowanie włosów nie jest trudne i z powodzeniem zrobisz to samodzielnie w zaciszu własnego domu. W razie problemów zawsze możesz zgłosić się na odpowiedni zabieg pielęgnacyjny do specjalisty. Sprawdź!