Jaki rodzaj biżuterii najlepiej sprawdzi się na prezent?

Zbliżają się święta, urodziny, Walentynki, a może rocznica ślubu? Na każdą z tych okazji warto przygotować jakiś prezent. Może być to bukiet kwiatów, perfumy, wyjście do kina albo zorganizowanie wycieczki, ale zwykle najlepiej sprawdza się biżuteria. W końcu błyszczących dodatków nigdy za wiele! Sprawdź, jaki rodzaj biżuterii warto podarować w prezencie.

Kolczyki czy pierścionek?

Zacznijmy od tego, że kupno biżuterii wymaga sprecyzowania tego, jak powinna ona wyglądać, czyli: z jakiego materiału ma być zrobiona, czy ma być wzbogacana kamieniami szlachetnymi, a także jaką kwotę zamierza się przeznaczyć na zakup. Po ustaleniu tych kilku szczegółów poszukiwanie idealnego prezentu stanie się znacznie prostsze.

Prawdopodobnie kolczyki są najlepszym wyborem na prezent wśród biżuterii. Jest to spowodowane tym, że nie trzeba znać żadnych wymiarów obdarowywanej osoby, a do tego będą one pasować do każdego wieku, typu urody oraz do większości okazji. 

Pierścionek z pięknym kamieniem może okazać się świetnym podarunkiem, ale brak znajomości rozmiaru palca kobiety bywa czasem dużą trudnością – zwłaszcza jeśli prezent ma być niespodzianką.

Naszyjnik, łańcuszek albo bransoletka

Podobnie jak w przypadku kolczyków i pierścionków – decydując się na konkretny rodzaj dodatku, należy uwzględnić swój budżet oraz materiał biżuterii. Co więcej, bransoletki i łańcuszki mają różne długości, które powinny być właściwie dopasowane do wielkości nadgarstka lub szyi. 

heart-g7d88c5e31_1280.jpg

Te rodzaje biżuterii są bardzo lubiane przez kobiety, ponieważ mogą je nosić nie tylko podczas uroczystych okazji, ale również na co dzień. Naszyjnik i bransoletka razem tworzą świetny zestaw prezentowy. Każde z nich można także połączyć z kolczykami lub pierścionkiem. Taki komplet na pewno sprawi radość obdarowywanej. Szykując się na oficjalne wyjście, będzie mogła bowiem wykorzystać dodatki należące do tej samej kolekcji.

Spinki dla mężczyzn

Biżuteria może być również świetnym pomysłem na prezent dla mężczyzny. Uniwersalnym podarunkiem – bez względu na okazję czy wiek obdarowywanego – będą spinki do mankietów, smokingu lub krawata. Obecnie w sklepach znajduje się mnóstwo spinek, które swoim wyglądem przypominają różne przedmioty. I tak można zakupić spinki w kształcie: kierownicy samochodu, węża, globusa lub kolorów kart do gry. Oczywiście producenci wciąż tworzą także klasyczne modele – pasujące do eleganckich uroczystości. Na uwagę zasługują np. spinki pochodzące od marek takich jak: Montblanc, Omega i Chopard.

Wybierając biżuterię na prezent, pamiętaj, aby uwzględnić styl obdarowywanego. Ważne jest także zwrócenie uwagi na to, czy dana osoba lubi nosić konkretny rodzaj biżuterii lub – jak w przypadku kolczyków – czy w ogóle może go założyć. Jeżeli szukasz oryginalnych i luksusowych dodatków, to sprawdź ofertę biżuterii Noble Place – stacjonarnie lub online.