Jaki płyn do płyty indukcyjnej?

Jaki płyn do płyty indukcyjnej?

Pewnych trudności w czyszczeniu może przysparzać płyta indukcyjna, która z pewnością jest bezpieczna oraz wygoda. Bardzo łatwo można zarysować jej delikatną powierzchnie, dlatego warto użyć odpowiednich środków do pielęgnacji.

Zakup płynu

Powierzchnia płyt indukcyjnych ma dużo delikatniejszą powierzchnię, dlatego jej pielęgnacja jest trudniejsza od płyt gazowych. Przede wszystkim przyda się płyn do mycia płyty indukcyjnej od renomowanego producenta. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy, ale zakupić produkt, który faktycznie będzie wysokiej jakości.

Pielęgnacja płyty indukcyjnej

Najlepiej codziennie przecierać płytę, podobnie jak inne płaskie powierzchnie w kuchni. Dopiero gdy jej powierzchnia całkowicie wystygnie, to można przystąpić do mycia. Do tego można wykorzystać ręczniki papierowe, ewentualne miękką ściereczkę. Trzeba jednak uważać na ręczniki papierowe, ponieważ niektóre są szorstkie i mogą porysować płytę. Dlatego przed zakupem musisz zwrócić uwagę na ich fakturę. Należy korzystać tylko z miękkich. Płyn do mycia płyty indukcyjnej można zastąpić płynem do szyb lub do mycia naczyń. Trzeba jednak uważać, żeby w produktach nie było ścierających drobinek. Niestety drobinki także mogą powodować zarysowania. W sprzedaży dostępne są profesjonalne środki służące do czyszczenia płyt indukcyjnych. Mogą one mieć postać pasty, mleczka lub płynu. Jednocześnie pozostawiają specjalną powłokę na powierzchni, która nadaje połysk i pozwala wszystko utrzymać w czystości. Nie da się ukryć, że jest to wygodny i bezpieczny wybór.

Sposób użycia

Środek najpierw trzeba rozprowadzić po płycie i chwilę poczekać. Po kilku minutach można zacząć czyścić powierzchnię gąbką. Należy pamiętać, żeby na koniec wszystko wytrzeć suchym ręcznikiem papierowym. Chodzi głównie o to, żeby na płycie nie zostały resztki detergentu. Unikniesz powstawania mocnych zabrudzeń, jeśli będziesz w ten sposób mył płytę codziennie. Można śmiało powiedzieć, że codzienna pielęgnacja jest niezbędna. Zabrudzenia, które pozostawisz na dłużej będzie zdecydowanie ciężej usunąć.