Wakacje w Ostródzie

Wakacje w Ostródzie

Kraina Wielkich Jezior to miejsce, które przyciąga wielu turystów. Ostróda nazywana jest jej klejnotem. Co koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Mazurach?

Letnie atrakcje

Dla wielu osób najlepszą formą letniego wypoczynku jest leniuchowanie nad wodą. Ostróda, która jest nazywana letnią stolicą Warmii i Mazur, jest idealna, by spędzić czas na plaży ciesząc się promieniami słońca.

Jest to miasto, które leży w pobliżu pięciu jezior, które są atrakcją nie tylko dla tych, którzy lubią słodkie lenistwo. Jest to również wspaniałe miejsce odpoczynku dla osób, które lubią czas spędzać aktywnie. Na jeziorze Drwęckim, które jest największą atrakcją tego regionu, można pływać na kajakach, żeglować czy uczyć się surfingu lub kitesurfingu.

Świetnie będą się tu również czuli miłośnicy historii. To właśnie tu Krzyżacy rezydowali przez wiele lat.

Coś na ząb

Ostróda to miasto, które jest świetnie przygotowane na przyjęcie turystów mających bardzo różnorodne upodobania. Dotyczy to również gustów kulinarnych.

Ostróda restauracje są na bardzo wysokim poziomie. Można zjeść smacznie i poznać różne smaki. Warto zajrzeć do restauracji, w której serwowane są kartacze, które przywędrowały do Polski z Litwy. Jest to przysmak, który powstaje na bazie ziemniaków i mięsa.

Dla osób, które lubią delikatniejszą kuchnię, również znajdzie się coś dobrego. W pobliżu zamku Krzyżackiego można znaleźć lokal, w którym dla smakoszy znajdą się delikatne i lekkie sałatki, a dla miłośników mięsnych potraw soczysty burger. Ostróda restauracje to możliwość spróbowania kuchni z wielu zakątków świata.

Po całodziennym zwiedzaniu Ostródy i okolic warto przejść się na spacer na molo, które urodą nie ustępuje temu, które znamy z Sopotu. Tu również można usiąść i wypić wieczorną filiżankę kawy lub herbaty. Warto również spróbować lodów, które są wyśmienite.

Ostróda to miasto, w którym można spędzić czas uprawiając sporty wodne, jeżdżąc konno po leśnych zakątkach czy wreszcie łapiąc słoneczne promienie na plaży. Dzięki takiemu zróżnicowaniu oferty turystycznej świetnie czują się tu osoby młode, rodziny z dziećmi, jak i seniorzy.