Jak ważne dla naszego zdrowia są aparaty ortodontyczne?

Estetyczne i zadbane zęby to jedna z pierwszych rzeczy, na jakie zwracamy uwagę podczas poznawania nowych osób. Podnosi naszą atrakcyjność oraz świadczy o tym, w jakim stopniu dbamy o swój wygląd. Odpowiednia higiena jamy ustnej ma również znaczący wpływ na nasze zdrowie, gdyż zapobiega zaleganiu resztek pokarmu oraz bakterii, które powodują choroby zębów i dziąseł. Gdy jednak krzywe uzębienie utrudnia nam dokładne szczotkowanie zębów, warto zdecydować się na aparaty ortodontyczne.

Dlaczego warto zastosować aparaty ortodontyczne?

Krzywe zęby to problem, którego nie powinniśmy bagatelizować. Jest to ważna kwestia nie tylko ze względów estetycznych, ale głównie zdrowotnych. Takie uzębienie nie dość, że powoduje dyskomfort, może również sprawiać problemy ze spożywaniem posiłków, z prawidłową wymową, a nawet z oddychaniem. Jest także problematyczne w dokładnym szczotkowaniu, przez co w zębach mogą gromadzić się bakterie, które powodują wiele skomplikowanych w leczeniu chorób. By skutecznie leczyć wszelkie wady zgryzu u osób młodych, jak i starszych, stosuje się aparaty ortodontyczne Kraków. Przyczyniają się nie tylko do poprawy wyglądu naszego zgryzu, ale także szczęki oraz twarzy. Na rynku mamy dziś ogromny wybór najróżniejszych modeli aparatów, które dokładnie można dobrać do stopnia skrzywienia zębów, jak i do potrzeb i preferencji pacjentów. Dużą popularnością cieszą się aparaty metalowe, jednak coraz więcej osób decyduje się także na aparaty estetyczne.

Endodoncja – skuteczna i bezpieczna metoda leczenia

W przypadku poważniejszych chorób dziąseł i zębów, w których metody stomatologii zachowawczej nie są wystarczające, wykorzystuje się leczenie endodontyczne, czyli leczenie kanałowe. Endodoncja Kraków to dział stomatologii, zajmujący się rozpoznaniem choroby oraz wdrażaniem skutecznego leczenia. Zapobiega się w ten sposób infekcjom miazgi zębowej, a także chorób okołowiechołkowych. Zabieg polega na usunięciu martwej bądź zainfekowanej miazgi oraz znajdujących się w komorze i kanałach zębowych toksyn bakterii, które się odkaża, by następnie umieścić w nich specjalne środki uszczelniające. Leczenie odbywa się przy użyciu mikroskopu endodontycznego pod miejscowym znieczuleniem, dlatego nie musimy martwić się o ewentualny ból podczas zabiegu.

Stomatolog – jak ważne są regularne wizyty w gabinecie?

Systematyczne i regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają nie tylko w prowadzeniu prawidłowej profilaktyki jamy ustnej, ale pomagają w dokładnym monitorowaniu stanu zdrowia pacjenta. Stomatolog Kraków przeprowadza szczegółowy wywiad, na podstawie którego ustala dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta plan leczenia. Wczesne rozpoczęcie wizyt sprawi, że efekty będą widoczne możliwie jak najwcześniej.