Jaki prezent na chrzciny?

Chrzciny są bardzo ważnym wydarzeniem rodzinnym, które od gości wymaga kreatywności w kwestii zakupu prezentu dla dziecka. Najtrudniej mają rodzice chrzestni, którzy powinni podarować rzecz nie tylko użyteczną, ale przede wszystkim pamiątkową. Do tej pory najczęściej spotykanym prezentem była srebrna łyżeczka, którą obowiązkowo należało kupić. Dziś oferta jubilerska jest znacznie szersza, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia oraz budżet, jaki zakładamy na konkretną okazję.

Pamiątkowe srebro

Wspomniana srebrna łyżeczka nadal jest popularnym prezentem. Sklepy jubilerskie oferują także srebrne grzechotki, smoczki czy pojemniczki pozwalające na schowanie pierwszego ząbka dziecka. Warto jednak pamiętać, iż są to rozwiązania tak popularne, iż niemal pewne jest, iż ktoś z gości podaruje dziecku podobny przedmiot. Warto więc pomyśleć o bardziej innowacyjnych rozwiązaniach.

Zastanawiając się nad odpowiednim prezentem na chrzciny, warto rozważyć zakup obrazka ze srebra, który często może być wykonany na specjalne zamówienie. Szybka gotówka będzie rozwiązaniem, które pomoże sfinansować oryginalny i niepowtarzalny srebrny prezent. Obrazki mogą zawierać, oprócz motywu graficznego, personalizowaną treść. Pozwoli to uczynić z prezentu pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Nieszablonowe albumy

Modne stały się albumy wykonywane różnymi technikami, które przygotowywane są na specjalne zamówienie klienta. Wiele osób zajmuje się scapbookingiem, pozwalającym na stworzenie niepowtarzalnych pamiątek chrztu. Są one w pełni personalizowane i wykonywane ręcznie w jednym egzemplarzu. Pomysłowy plastyk potrafi stworzyć naprawdę piękne przedmioty, które na wiele lat będą stanowiły pamiątkę chrztu.

Można także, przy odrobinie zdolności, samodzielnie wykonać tego rodzaju rzecz. Specjalistyczne sklepy oferują wiele materiałów, a Internet poradniki i kursy, pokazujące co z czym można połączyć, aby otrzymać piękną i niepowtarzalną rzecz. Szybka gotówka będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które zdecydują się na własnoręczne wykonanie pamiątki.

Prezent dla dziecka czy dla rodziców?

Przed tym dylematem staje wiele osób, które są zaproszone na chrzciny. Często ofiarowujemy pieniądze. Nie jest to jednak najlepsza okazja do tego rodzaju podarunków, ponieważ będzie to najczęściej prezent dla rodziców, a nie dla dziecka. Warto zatem wcześniej przemyśleć, jaki upominek będzie najodpowiedniejszy oraz jaki budżet przewidujemy na jego zakup. W sytuacji ograniczenia finansowego warto skorzystać z opcji szybka gotówka, która pozwoli na zakup prezentu najlepiej dopasowanego do okazji.

Chcąc podarować coś wyjątkowego, co będzie nie tylko pamiątką, ale także inwestycją w przyszłość, można wykupić dla dziecka polisę. Wpłacane np. przez dziadków czy rodziców chrzestnych składki co miesiąc, aż do uzyskania przez dziecko pełnoletności, będą zabezpieczeniem przyszłości. Pozwolą np. na sfinansowanie kosztów edukacji czy zakupu pierwszego mieszkania. Jest to prezent adresowany wyłącznie do dziecka, które będzie mogło z niego skorzystać dopiero w chwili ukończenia 18 roku życia.

Prezent na chrzciny powinien być przede wszystkim pamiątkowy. W momencie otrzymania zaproszenia na uroczystość chrzcin powinniśmy rozpocząć poszukiwanie właściwego upominku. Najważniejsza jest kreatywność i nieszablonowość, aby nie dublować tradycyjnych prezentów, które zapewne przekażą też inni goście.