Dlaczego warto postawić na drewniano aluminiowe okna przesuwne na taras?

Na taras najczęściej decydujemy się na standardowe okna rozwierane. Są dostępne w wielu wariantach do wyboru i mają przystępną cenę. Do dyspozycji mamy jednak także okna przesuwne, które także zasługują na uwagę. Co warto o nich wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Okno tarasowe powinno pasować do całości aranżacji domu – powinno być też łatwe w obsłudze i funkcjonalne, a także trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. W polskich domach i mieszkaniach najczęściej spotykamy się z oknami tarasowymi – drzwiami tarasowymi rozwieranymi. Jednak wielu inwestorów myśli o zamontowaniu modeli przesuwnych. Jakie są ich główne zalety oraz wady?

Stylowe i komfortowe

Przede wszystkim balkonowe i tarasowe okna przesuwne są bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu – nie trzeba ich otwierać przez pociągnięcie do siebie, ale przez lekkie popchnięcie w bok. Nowoczesne drewniano aluminiowe okna posiadają taką konstrukcję, która nie wymaga używania dużej siły przy ich otwieraniu i zamykaniu. Także okna drewniano aluminiowe przesuwne są stylowe – pozwalają na uzyskanie dużych przeszkleń, dlatego jeśli marzymy o ścianie wypełnionej oknami, to najlepszy wybór. Można wtedy bez problemu uzyskać przeszklenie znacznie większe niż zwykłego okna rozwieranego. Nie musimy też zostawiać miejsca przy oknie na jego otwarte skrzydło. Oczywiście, nie zapominajmy też o tym, że okna przesuwne mogą być wykonane z niskim progiem – to oznacza, że są one wygodniejsze w używaniu i bezpieczniejsze dla dzieci oraz dla osób starszych.

Wyższa cena

Głównym minusem związanym z zakupem okien przesuwnych na taras i balkon jest dość wysoka cena. Okna tego rodzaju są kosztowne i w związku z tym musimy zapłacić za nie nawet dwukrotnie więcej niż za te w standardowej konstrukcji. Warto także wskazać, że okna przesuwne mogą być bardziej narażone na usterki. Dotyczy to jednak modeli niższej klasy, które nie są tak dopracowane pod względem technicznym i są wykonane z gorszej jakości materiałów. Wybór okien dobrej marki zabezpieczy nas przed problemami w ich codziennym użytkowaniu.